Online Canlı Temel Oyunculuk
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon
Eğitim Süresi: 6 Hafta / 48 Saat Başlangıç Tarihi: 17 Eylül 2021
Ödeme / Hemen Kayıt Ol

Online Canlı Temel Oyunculuk

DC Kozmos Sanat Akademisi Sunar.

DC Online Canlı (Temassız) Eğitimleri Türkiye’nin Her Yerinde!

 

Temel Oyunculuk Eğitimi

Programın Amacı:

Oyuncunun bedeni bir enstruman, kendisi bir orkestra gibi düşünülmelidir. Program teorik ve uygulama içeriğiyle katılımcının, beş duyu organının farkındalığı ve doğru kullanması; müzik kulağını geliştirmesi, bedenini tanıması ve doğru kullanması yoluyla kendini keşfetmesini hedefler.

Katılımcının oyun ve senaryo üstünde çözümleme, analiz ve sahne çalışmaları, kamera karşısında oyunculuk uygulamalarıyla kendini tanıması ve yapabileceklerini gözlemlemesi, deneyimlemesi sağlanır.

Tiyatro ve Kamera Karşısında Oyunculuk Eğitimi İçeriği

I.Modül: Oyunculuğa Giriş

 1. Oyunculuğa Giriş ve Oyunculuğun Temel İlkeleri
 2. Doğaçlama

II.Modül: Konuşma Eğitimi – Diksiyon

 1. Nefes ve Sesi Doğru Kullanma – Artikülasyon
 2. Diksiyon – Fonetik – Vurgu – Tonlama
 3. Doğru Telaffuz, Etkili Konuşma

III.Modül: Hareket – Müzik

 1. Beden Kullanımı – Hareket
 2. Dans Drama – Sahne
 3. Müzik Kulağı – Şan

IV.Modül: Oyunculuk – Rol

 1. Metin Çözümleme ve Karakter Analizi
 2. Oyunculuk – Rol
 3. Oyun ve Senaryo Üzerinde Sahne Çalışmaları

V.Modül: Kamera Karşısında Oyunculuk

 1. Kamera Karşısında Oyunculuğa Giriş
 2. Senaryo ve Karakter Analizi
 3. Karşısında Oyunculuk Uygulamaları – Değerlendirme
 4. Oyuncu Seçmelerine (Audition) ve Sektöre Hazırlık Çalışmaları

Eğitim yolculuğu nasıl gerçekleşecek?

 • Program grup eğitimi olarak gerçekleştirilecektir.
 • DC Kozmos Sanat Akademisi’nden Temel Oyunculuk Eğitimi alan herkes Temel Oyunculuk Eğitimi katılım belgesi alır.
 • Program tamamlandıktan sonra katılımcıların gelişimlerini izlemek ve uygulamada karşılaştıkları durumları değerlendirmek üzere iki takip seansı yapma olanağı sağlanır.
 • İsteyen katılımcılar, stüdyonun uygunluğu ve Kurum’un onayı ile stüdyomuzdan canlı yapılan programa yüz yüze katılabilirler.
 • Gruptaki katılımcıların birbirlerini yakından tanımalarını sağlamak, birbirlerinden öğrenme fırsatları yaratma ve etkileşimlerini artırmak amacıyla ders aralarında Zoom üzerinde sohbet odalarında bir araya gelebileceklerdir.
 • Program günleri ve saatleri dışında, her hafta Kurum’un belirleyeceği gün ve saatte katılımcılar, ön çalışma olarak verilen oyun, film, kitap ve dokümanları tartışmak üzere Kurum moderatörlüğünde yapılacak olan bir saatlik çalışmalara katılmaları gerekmektedir.
 • Talep eden katılımcılar showreel hazırlama departmanımızın, profesyonel showreel hazırlama hizmetinden katılımcı indirimiyle faydalanabilir.
 • Talep eden katılımcılar greenbox ve fotoğraf stüdyolarımızda profesyonel fotoğraf çekimi hizmetinden katılımcı indirimiyle faydalanabilir.

Online Eğitim Platformumuz:

 • Program ve çalışmalar Zoom üzerinden DC Online Stüdyoları’ndancanlı” olarak gerçekleştirilecektir.
 • Eğitim stüdyolarımız ile hem eğitmenin ders performansı hem de katılımcıların oyunculuklarını teknolojinin sunduğu olanaklarla farklı bir gerçeklik ve çeşitli dijital deneyimlerle destekleyerek bir üst seviyeye çıkarmayı hedefledik.
 • Katılımcılar ders içeriklerine göre seçilen zengin görsel dokümanlarla, anlatılan konuları eş zamanlı olarak izleyip değerlendirme ve bilgilenme olanağı yakalayacaklar.
 • Teknolojinin katılımcılarımıza bir diğer katkısı ise stüdyolarımızda yapılacak çekimlerle oyunculuklarını, daha önce çekilmiş önemli film sahnelerinden, o sahneyi, o aktörle deneyimleme fırsatı olacaktır. Böylece oyunculuk performanslarını geliştirebilecekleri gibi eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilerek, çalışma önerileriyle yönlendirileceklerdir.
 • Katılımcılarımız derste farklı çekim planları ve kendi çektikleri özel çalışma performanslarını stüdyomuzdaki sinema perdesinde sunarak deneyimleyebilecekler.
 • Katılımcılarımız bitirme parçalarını, eğitimlerde çalışılan tirat ve sahneleri kurumumuzun sahne ve stüdyolarında provalarını yaparak performanslarını sunabilecekler.
 • Katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre özelleştirme olanağı tanıyan eğitim programlarımız, geliştirilerek yeni çağın, modern oyunculuğun gereksinimlerine uygun olarak yeniden tasarlanmıştır.

 

DC Kozmos, eğitim sonrasında katılımcının gelişimine göre uygun görülmesi durumunda;

 • DC Kozmos Cast Ajansı’na katılma hakkı kazanır. Ayrıca Kurum sektörle işbirliği yaparak sinema, dizi, reklam projeleri için cast ajansları ve cast direktörlerine sunum ve yönlendirmeler yapar.
 • DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatları sağlar.

 

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tabii ki bu sayılanlar bir vaat olarak algılanmamalıdır. Zira sanatta vaat olmaz. Yukarıda bahsedilen fırsatların oluşabilmesi katılımcının değerlendirilmesi ve uygun görülmesi sonucunda gerçekleşebilir. Burada asıl olan katılımcının çalışma arzusu, alanla ilgili “ne istediğinin” ve “nasıl yapabileceğinin” bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesidir.

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: 12 - 14 Kişi

Eğitim Süresi: 6 Hafta / 48 Saat

Eğitim Ücreti: Aylık 310 TL (KDV Dahil) x 12 Taksit / Tek Çekim 3.350.00 TL

Ödeme / Hemen Kayıt Ol

 Program Takvimi

Başlangıç TarihiGünlerSaatlerSüreToplam Süre
17 Eylül 2021Salı, Cuma14:00 - 18:008 Saat / 48 Saat6 Hafta / 1,5 Ay

Video Galeri

Tasarım: