Online Canlı Oyunculuk Eğitimi
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon
Eğitim Süresi: 12 Hafta / 72 Saat Başlangıç Tarihi: 03 Ağustos 2021
Ödeme / Hemen Kayıt Ol

Online Canlı Oyunculuk Eğitimi

DC Kozmos Sanat Akademisi Sunar.
DC Online Canlı (Temassız) Eğitimleri Türkiye’nin Her Yerinde!

DC Online Canlı
Oyunculuk Eğitimi

Sanat Yönetmenliğini Mehmet Şahin’in yaptığı 30 yılı aşkın diksiyon ve oyunculuk eğitimi deneyimi ile; alanında saygın, deneyimli, başarılı, aktif ve akademisyen oyuncular, yazarlar, yönetmenler, yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşan birbirinden değerli eğitmen/danışman kadrosu ile markalaşmış eğitimlerimizi modern çağın gereksinimlerine göre güncellenmiş yeni programlarımızı “online ve canlı” olarak sizlere sunuyoruz.

Yaratıcı teknoloji ile oluşturduğumuz dijital eğitim stüdyomuzda oyunculukta parmak izinizi birlikte oluşturalım.

Hazır mısınız?

Programın Amacı:

Oyunculuk hassas bir meslektir ve başarısızlık ya da olumsuz gelişmeler oyuncuda büyük yaralar açar.
Oyunculuk programımız, evrensel oyunculuk yöntemlerini tanıyarak başlar. Katılımcılara esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfederler.

Böylece katılımcılar, hem kamera karşında oyunculuğun çağdaş tekniklerini, hem de modern oyunculuğun temelini oluşturan teknikleri bir arada değerlendirme fırsatı edinirler.

Programın Kapsamı:

I. Modül: Nefes ve Sesi Doğru Kullanma
II. Modül: Müzik Kulağı
III. Modül: Oyunculuğa Giriş
IV. Modül: Doğaçlama
V. Modül: Oyunculuk Rol
VI. Modül: Metin Çözümleme – Karakter Analizi
VII. Modül: Kamere Karşısında Oyunculuk
VIII. Modül: Audition Teknikleri

Not:

Aşağıdaki başlıklar içeriklerle desteklenerek, bilgilendirme ve hazırlık çalışmaları olarak yürütülecektir.

 • Dans – Hareket
 • Eskrim
 • Sahne Dövüşü (Stage Combat)

Yöntem

Eğitim yolculuğu nasıl gerçekleşecek?

 • Program grup eğitimi olarak gerçekleştirilecektir.
 • Oyunculuk eğitimi alan herkes oyunculuk eğitimi katılım belgesi almaya hak kazanır.
 • Program tamamlandıktan sonra katılımcıların gelişimlerini izlemek ve uygulamada karşılaştıkları durumları değerlendirmek üzere iki takip seansı yapma olanağı sağlanır.
 • İsteyen katılımcılar, stüdyonun uygunluğu ve Kurum’un onayı ile stüdyomuzdan canlı yapılan programa yüz yüze katılabilirler.
 • Gruptaki katılımcıların birbirlerini yakından tanımalarını sağlamak, birbirlerinden öğrenme fırsatları yaratma ve etkileşimlerini artırmak amacıyla ders aralarında Zoom üzerinde sohbet odalarında bir araya gelebileceklerdir.
 • Program günleri ve saatleri dışında, her hafta Kurum’un belirleyeceği gün ve saatte katılımcılar, ön çalışma olarak verilen oyun, film, kitap ve dokümanları tartışmak üzere Kurum moderatörlüğünde yapılacak olan bir saatlik çalışmalara katılmaları gerekmektedir.

Online Eğitim Platformumuz:

 • Program ve çalışmalar Zoom üzerinden DC Online Stüdyoları’ndancanlı” olarak gerçekleştirilecektir.
 • Eğitim stüdyolarımız ile hem eğitmenin ders performansı hem de katılımcıların oyunculuklarını teknolojinin sunduğu olanaklarla farklı bir gerçeklik ve çeşitli dijital deneyimlerle destekleyerek bir üst seviyeye çıkarmayı hedefledik.
 • Katılımcılar ders içeriklerine göre seçilen zengin görsel dokümanlarla, anlatılan konuları eş zamanlı olarak izleyip değerlendirme ve bilgilenme olanağı yakalayacaklar.
 • Teknolojinin katılımcılarımıza bir diğer katkısı ise stüdyolarımızda yapılacak çekimlerle oyunculuklarını, daha önce çekilmiş önemli film sahnelerinden, o sahneyi, o aktörle deneyimleme fırsatı olacaktır. Böylece oyunculuk performanslarını geliştirebilecekleri gibi eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilerek, çalışma önerileriyle yönlendirileceklerdir.
 • Katılımcılarımız derste farklı çekim planları ve kendi çektikleri özel çalışma performanslarını stüdyomuzdaki sinema perdesinde sunarak deneyimleyebilecekler.
 • Katılımcılarımız bitirme parçalarını, eğitimlerde çalışılan tirat ve sahneleri kurumumuzun sahne ve stüdyolarında provalarını yaparak performanslarını sunabilecekler. Sunulan performansların dijital ortamda çekimleri gerçekleştirilerek, dijital tiyatro olarak izleyici ile buluşturulacaktır.
 • Katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre özelleştirme olanağı tanıyan eğitim programlarımız, geliştirilerek yeni çağın, modern oyunculuğun gereksinimlerine uygun olarak yeniden tasarlanmıştır.
 • Talep eden katılımcılar showreel hazırlama departmanımızın, profesyonel showreel hazırlama hizmetinden katılımcı indirimiyle faydalanabilir.
 • Talep eden katılımcılar greenbox ve fotoğraf stüdyolarımızda profesyonel fotoğraf çekimi hizmetinden katılımcı indirimiyle faydalanabilir.

DC Kozmos, eğitim sonrasında katılımcının gelişimine göre uygun görülmesi durumunda;

 • DC Kozmos Cast Ajansı’na katılma hakkı kazanır. Ayrıca Kurum sektörle işbirliği yaparak sinema, dizi, reklam projeleri için cast ajansları ve cast direktörlerine sunum ve yönlendirmeler yapar.
 • DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatları sağlar.

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tabii ki bu sayılanlar bir vaat olarak algılanmamalıdır. Zira sanatta vaat olmaz. Yukarıda bahsedilen fırsatların oluşabilmesi katılımcının değerlendirilmesi ve uygun görülmesi sonucunda gerçekleşebilir. Burada asıl olan katılımcının çalışma arzusu, alanla ilgili “ne istediğinin” ve “nasıl yapabileceğinin” bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesidir.

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: 12 - 14 Kişi

Eğitim Süresi: 12 Hafta / 72 Saat

Eğitim Ücreti: Aylık 440 TL (KDV Dahil) x 12 Taksit / Tek Çekim: 4.750,00 TL

Ödeme / Hemen Kayıt Ol

 Program Takvimi

Başlangıç TarihiGünlerSaatlerSüreToplam Süre
03 Ağustos 2021Salı, Cuma18:30 - 21:306 Saat / 72 Saat12 Hafta / 3 Ay

Tasarım: