fbpx
Online Canlı Diksiyon Etkili Konuşma Eğitimi
Eğitim Süresi: Kuruma Özel belirlenecektir.

Online Canlı Diksiyon Etkili Konuşma Eğitimi

DC Kozmos Sanat Akademisi Sunar.
Türkçeyi Türkçe Konuşma Eğitim Merkezi
DC Online Canlı (Temassız) Eğitimleri Türkiye’nin Her Yerinde!

DC Online Canlı  Temassız Eğitim

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi

Sanat Yönetmenliğini Mehmet Şahin’in yaptığı 30 yılı aşkın diksiyon ve oyunculuk eğitimi deneyimi ile; alanında saygın, deneyimli, başarılı, aktif ve akademisyen oyuncular, yazarlar, yönetmenler, yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşan birbirinden değerli eğitmen/danışman kadrosu ile; markalaşmış eğitimlerimizi modern çağın gereksinimlerine göre güncellenmiş yeni programlarımızı “online ve canlı” olarak sizlere sunuyoruz.

Yaratıcı teknoloji ile oluşturduğumuz dijital eğitim stüdyomuzda diksiyon – hitabette parmak izinizi birlikte oluşturalım.

Hazır mısınız?

Programın Amacı:

Kurum ve kuruluşlardaki yönetici ve çalışanların iletişim niteliği iş sonuçları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Doğru ve etkili konuşma, sağlıklı iletişim ve iş birliklerinin en önemli unsurudur. Program, iş dünyasında istenilen sonuçlara gidilebilmesi için etkili iletişim, konuşma ve hedefe yönelik sağlıklı iletişime odaklanmaktadır.

 • Program, iletişimin en temel unsuru olan konuşmayı iyileştirerek, verilmek istenilen mesajların sağlıklı ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlamayı hedefler.
 • Konuşmanın en temel unsurları olan ses ve nefesi doğru ve etkili kullanarak konuşmaya üslup kazandırmayı, konuşma yanlışlarını ortadan kaldırmayı ve kelimelerin doğru telaffuzunu doğru duygu, doğru ifade, doğru tonlama ve vurgulamayla kişiye doğru konuşma üslubu kazandırmasını hedefler.
 • Katılımcının beş duyu organını doğru kullanması ve farkındalık ile konuşmasının amacı doğrultusunda dikkatini tek noktada yoğunlaştırarak konuşma isteğinin yaratılması, dinamik, canlı ve coşkulu konuşmasını amaçlar.
 • Katılımcıların bire bir, topluluk içinde ve topluluk karşısında, kamera önünde, mikrofonda, kürsüde heyecanlarını kontrol ederek, rahat, akıcı, renkli, etkili ve akılda kalan bir konuşma ile kendilerini ifade etmelerini amaçlar.

Programın Kapsamı:

I.Modül: Nefes ve Sesi Doğru Kullanma

Diyafram nefesi ve sesi geliştirme, sese tını kazandırma ve sesi doğru etkili kullanma.

II.Modül: Metni konuşmak

Yazım dili ile konuşma dili arasındaki farkların eğitimi.

III.Modül: Anlaşılır ve Akıcı Konuşmak.

Artikülasyon çalışmaları ve akıcı, anlaşılır konuşma.

IV.Modül: Diksiyon-Fonetik

Sesli ve sessiz harflerin söylenişi. Vurgu, tonlama, ezgi, ritim.

V.Modül: Doğru Duyguyla, Doğru Ses ve Doğru Beden Diliyle Etkili İfade.

Düşünme şeklinin ve seçilen kelimelerin duyguyu ifade etme ve beden dili üzerindeki etkisinin önemi.

Doğru duyguyla doğru ses kullanımının ve beden dilinin iletişimdeki etkisi. Bir sözü, kime ve neden söylediğinin farkındalığı ile etkili konuşma.

VI.Modül: Topluluk İçinde ve Topluluk Karşısında Özgüvenli, Özgür, Rahat ve Etkili Konuşma

Mikrofonda, kürsüde, kamera karşısında birebir konuşma; topluluk içinde ve topluluk karşısında heyecanın kontrolü ve doğru, etkili, iz bırakacak konuşmaları gerçekleştirmektir.

 

Yöntem:

Eğitim yolculuğu nasıl gerçekleşecek?

 • Kurumla birlikte yapılacak olan görüşme ve değerlendirmeler sonrasında kapsam kuruma özel planlanır ve tüm çalışmalar kapalı grup olarak yürütülür.
 • Program tamamlandıktan sonra katılımcıların gelişimlerini izlemek ve uygulamada karşılaştıkları durumları değerlendirmek üzere iki takip seansı yapma olanağı sağlanır.
 • İsteyen katılımcılar, stüdyonun uygunluğu ve kurumun onayı ile stüdyomuzdan canlı yapılan programa yüz yüze katılabilirler.
 • Gruptaki katılımcıların birbirlerini yakından tanımalarını sağlamak, birbirlerinden öğrenme fırsatları yaratma ve etkileşimlerini artırmak amacıyla ders aralarında Zoom üzerinde sohbet odalarında bir araya gelebileceklerdir.
 • Program günleri ve saatleri dışında, her hafta kurumun belirleyeceği gün ve saatte katılımcılar, ön çalışma olarak verilen oyun, film, kitap ve dokümanları tartışmak üzere kurum moderatörlüğünde yapılacak olan bir saatlik çalışmalara katılmaları gerekmektedir.

 

Online Eğitim Platformumuz:

 • Program ve çalışmalar Zoom üzerinden DC Online Stüdyoları’ndan canlı olarak gerçekleştirilecektir.
 • Eğitim stüdyolarımız ile hem eğitmenin ders performansı hem de katılımcıların konuşmalarını teknolojinin sunduğu olanaklarla farklı bir gerçeklik ve çeşitli dijital deneyimlerle destekleyerek bir üst seviyeye çıkarmayı hedefledik.
 • Katılımcılar ders içeriklerine göre seçilen zengin görsel dokümanlarla, anlatılan konuları eş zamanlı olarak izleyip değerlendirme ve bilgilenme olanağı yakalayacaklar.
 • Teknolojinin katılımcılarımıza bir diğer katkısı ise stüdyolarımızda yapılacak çekimlerle, tarihe etki eden konuşmaları yapan konuşmacının yerine geçerek büyük topluluklara hitap edebilecekler. Böylece konuşma performanslarını geliştirebilecekleri gibi eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilerek, çalışma önerileriyle yönlendirileceklerdir.
 • Katılımcılarımız derste farklı çekim planları ve kendi çektikleri özel çalışma performanslarını stüdyomuzdaki sinema perdesinde sunarak deneyimleyebilecekler.
 • Katılımcılar eğitimlerde çalışılan, bire bir, topluluk içinde ve topluluk karşısında, hazırlıklı/hazırlıksız konuşmalarını, kurumumuzun sahne ve stüdyolarında provalarını yaparak konuşma performanslarını sunabilecekler.

TEKLİF VEYA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN SİZİ HEMEN ARAYALIM

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: Kuruma Özel belirlenecektir.

Eğitim Süresi: Kuruma Özel belirlenecektir.

Online Canlı Güncel Eğitimlerimiz

Güncel Eğitim ve Atölyelerimiz

Online Canlı Uluslararası Eğitimler

Tüm Egitimlerimizi Gör

Tasarım: Web Tasarım