fbpx
Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi

 5,5 Ay / 128 Saat

 12 - 15 Kişi

 29-30 Mart 2020

Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi

Katılımcıların, yayıncılığın ilkelerini kavramaları, uygulamalarla deneyim kazanmaları hedeflenmiştir.

Radyo – Televizyon iş kolunun büyümesi, gittikçe çoğalan “TV kanalları” ve yayıncılığın yurt genelinde yaygın hale gelmesi, nitelikli eleman talebini arttırmıştır. Program, katılımcıların dilimizi düzgün ve hatasız kullanmasını, izleyici ile etkili iletişim kurma becerileri kazanmasını ve yayın stresiyle baş etme yollarını öğrenmelerini amaçlar.

Nasıl Bir Eğitim Yolculuğu?

Yayıncılık, kamusal sorumluluk bilinci gerektiren bir meslek alanıdır. Her meslek gibi, kendine özgü disiplinler içerir. Spiker ve sunucular, yayıncının, izleyici önünde ‘’temsili’’ kimliğidir. İzleyiciye “doğru’’ ve ‘’olumlu’’ bir örnek teşkil etmeleri beklenir. Bu nedenle katılımcıların, yayıncılık ve haber sunumunun tüm mecralarını tanımaları ve etkili uygulamalarla deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Spikerlik ve sunuculuk programımız, alanının tanınmış ve uzman kimlikleriyle yüz yüze eğitim fırsatı sunar. Laboratuvar uygulamaları ve kamera deneyimi, derinlemesine eğitimin en önemli yönünü oluşturur.

Sunuculuk – spikerlik eğitmenlerimiz, katılımcıların var olan yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için, sistematik uygulamalarla katılımcı ile interaktif çalışmalar yapar. Spikerlik ve sunuculuk iki ayrı meslektir. Bu nedenle kurs esnasında farklı araştırmalar ve yöntemler uygulanır. Kurs esnasında bir spiker ya da sunucuda olması gereken özelliklerin geliştirilmesi amacı ile hazırlanmış, kişiye özel eğitim programları uygulanır.

Diksiyon + Sunuculuk & Spikerlik Eğitimi İçeriği
Temel Diksiyon Eğitimi Spikerliğin ve Sunuculuğun Tanımı Bir Spiker ve Sunucuda Olması Gereken Özelliklerin Oluşturulması ve Geliştirilmesi Spikerlik ve Sunuculuk Becerilerinin Kazandırılması Doğru ve Etkili Konuşmanın Temel Unsurları Nefesin Doğru Kullanımı Sesin Niteliğini Geliştirme Üslup Oluşturma Canlı Yayın ve Naklen Yayın Spikerliği Teknikleri Program, Haber, Spor, Reklam ve Belgesel Spikerliği Teknikleri Metin Değerlendirme Alıştırmaları Konser ve Organizasyon Sunuculuğu Topluluk Karşısında Konuşma Röportaj Teknikleri Sözsüz İletişim (Aktif Dinleme) Özgüven Oluşturma Heyecan Kontrolü Beden Dili İmaj Oluşturma

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: 12 - 15 Kişi

Eğitim Süresi: 5,5 Ay / 128 Saat

 Program Takvimi

TarihlerGünlerSaatlerSüre Haftalık/ToplamToplam Süre
30 Mart 2020Pazartesi-Çarşamba19:00-22:006 Saat / 128 Saat5,5 Ay
29 Mart 2020Cumartesi-Pazar19:00-22:006 Saat / 128 Saat5,5Ay

Diğer Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım