fbpx
Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi

 4 Ay/96 Saat

 10 Kişi

 5-14 ŞUBAT 2021

Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi

Katılımcıların, yayıncılığın ilkelerini kavramaları, uygulamalarla deneyim kazanmaları hedeflenmiştir.

Radyo – Televizyon iş kolunun büyümesi, gittikçe çoğalan “TV kanalları” ve yayıncılığın yurt genelinde yaygın hale gelmesi, nitelikli eleman talebini arttırmıştır. Program, katılımcıların dilimizi düzgün ve hatasız kullanmasını, izleyici ile etkili iletişim kurma becerileri kazanmasını ve yayın stresiyle baş etme yollarını öğrenmelerini amaçlar.

Nasıl Bir Eğitim Yolculuğu?

Yayıncılık, kamusal sorumluluk bilinci gerektiren bir meslek alanıdır. Her meslek gibi, kendine özgü disiplinler içerir. Spiker ve sunucular, yayıncının, izleyici önünde ‘’temsili’’ kimliğidir. İzleyiciye “doğru’’ ve ‘’olumlu’’ bir örnek teşkil etmeleri beklenir. Bu nedenle katılımcıların, yayıncılık ve haber sunumunun tüm mecralarını tanımaları ve etkili uygulamalarla deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Spikerlik ve sunuculuk programımız, alanının tanınmış ve uzman kimlikleriyle yüz yüze eğitim fırsatı sunar. Laboratuvar uygulamaları ve kamera deneyimi, derinlemesine eğitimin en önemli yönünü oluşturur.

Sunuculuk – spikerlik eğitmenlerimiz, katılımcıların var olan yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için, sistematik uygulamalarla katılımcı ile interaktif çalışmalar yapar. Spikerlik ve sunuculuk iki ayrı meslektir. Bu nedenle kurs esnasında farklı araştırmalar ve yöntemler uygulanır. Kurs esnasında bir spiker ya da sunucuda olması gereken özelliklerin geliştirilmesi amacı ile hazırlanmış, kişiye özel eğitim programları uygulanır.

Diksiyon + Sunuculuk & Spikerlik Eğitimi İçeriği
Temel Diksiyon Eğitimi Spikerliğin ve Sunuculuğun Tanımı Bir Spiker ve Sunucuda Olması Gereken Özelliklerin Oluşturulması ve Geliştirilmesi Spikerlik ve Sunuculuk Becerilerinin Kazandırılması Doğru ve Etkili Konuşmanın Temel Unsurları Nefesin Doğru Kullanımı Sesin Niteliğini Geliştirme Üslup Oluşturma Canlı Yayın ve Naklen Yayın Spikerliği Teknikleri Program, Haber, Spor, Reklam ve Belgesel Spikerliği Teknikleri Metin Değerlendirme Alıştırmaları Konser ve Organizasyon Sunuculuğu Topluluk Karşısında Konuşma Röportaj Teknikleri Sözsüz İletişim (Aktif Dinleme) Özgüven Oluşturma Heyecan Kontrolü Beden Dili İmaj Oluşturma

Eğitimlerimiz sınıf eğitimi olarak yürütülecektir.

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: 10 Kişi

Eğitim Süresi: 4 Ay/96 Saat

 Program Takvimi

Eğitimlerimiz sınıf eğitimi olarak yürütülecektir.
Yaşanan Salgın nedeni ile eğitimlerimizde katılımcı sayımız 10 kişi ile sınırlandırılmıştır.

TarihlerGünlerSaatlerHaftalık/Toplam SüreToplam Süre
05 ŞUBAT 2021Pazartesi – Çarşamba18:30 – 21:306 Saat/96 Saat16 Hafta/4 Ay
14 ŞUBAT 2021Cumartesi – Pazar18:30 – 21:306 Saat/96 Saat16 Hafta/4 Ay
14 ŞUBAT 2021Cumartesi – Pazar14:00 – 18:008 Saat/96 Saat12 Hafta/3 Ay


KATILIMCI SAYISI 5 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILMIŞ 

ÖZEL GRUP

TarihlerGünlerSaatlerHaftalık/Toplam SüreToplam Süre
24 ŞUBAT 2021Pazartesi – Çarşamba18:30 – 21:306 Saat/96 Saat16 Hafta/4 Ay

Tasarım: Web Tasarım