Play

Hakkımızda

 

DC Kozmos Sanat Akademisi, profesyonel olan ve olmayan oyuncuların kendi sanatsal ifadelerini oluşturmalarına ve ideallerine ulaşmalarına rehberlik etmek; kendini bir birey ya da profesyonel meslek sahibi kişi olarak daha iyi ifade etmek isteyen kişilere gereksinim duydukları bilgi ve pratiği kazandırma amacıyla kuruldu.

Kişisel ya da sanatsal parmak izini oluşturmak isteyenlerin bir araya geldiği Merkez olan DC Kozmos, uzun yılların deneyimi ve sanata ve kişisel gelişime olan idealist bakış açısıyla tüm paydaşlar için sürekliliği olan değer yaratmaya odaklanır.

 

Oyunculuk

Oyuncunun en önemli enstrümanının kendisi olduğu inancıyla, kişinin kendi duygularını ve kendisini keşfederek, zihin yapısı, tutumu ve güçlü yanlarını daha da geliştirmesi ve kişinin kendine özel ifade şeklini bularak en etkili ve parlak şekilde ortaya koymalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanan programlar, oyunculuğa dair temel ve çağdaş altyapı sağlarken yeni ekoller, yöntemlerin bilgisini ve farklı bakış açılarını da oyuncularına kazandırır.

Oyunculuk hayali bir duruma ve oyun kişisine hayat vermektir. Bu hayali durum ve duyguları kendi duyguları gibi yaşayarak illüzyon içinde izleyicinin yüreğinde hissettirmektir. Her oyuncu kendi gerçekliği içinde rolünü farklı canlandırır. DC Kozmos, oyuncuların kendi seslerini ve oyunculukta parmak izlerini oluşturmalarını sağlamak amacıyla oynayacağı kişiyi başka bir coşkuyla ve tutkuyla yaratmayı yaşamayı gerçekleştirerek gerçek yanıtı verecek donanıma sahip olmalarını sağlar.

DC Kozmos, markalaşmış, farklı ve kapsamlı içerikleri, yaratıcı teknoloji ile oluşturulmuş stüdyoları, saygın ve deneyimli akademisyen kadrosu, uygulama olanakları ve sektör işbirlikleriyle katılımcılarının kendi güçlü yanlarını keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlar.

Oyuncularının tiyatro, sinema/internet film ve dizileri, reklam filmlerinde yer almaları amacıyla DC Yapım projeler gerçekleştirir ve DC Cast Ajansı ile sektördeki diğer firmalarla işbirliği yaparak katılımcıların, özellikle genç oyuncuların profesyonel olarak sektöre girmelerine yardımcı olur.

 

Diksiyon ve Etkili Konuşma

İnsanların konuştukları ana diline gerçek değeri vererek Türkçeyi doğru, etkili ve güzel konuşmalarının gerekliliğine inanan DC Kozmos Sanat Akademisi, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen herkese, kişiye özel çözümler sunar.

Doğru ve etkili konuşma, sağlıklı iletişim ve işbirliklerinin en önemli unsurudur. Bireylerin, kurum ve kuruluşlardaki yönetici ve çalışanların iletişim niteliği hedeflenen sonuçlar üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. DC Kozmos uzun yılların deneyimiyle uzmanlaşmış diksiyon, hitabet ve etkili konuşma programlarıyla birlikte, birey ve kurumlara istenilen sonuçlara gidilebilmesi için etkili iletişim, konuşma ve hedefe yönelik sağlıklı iletişim konularında özel programlar da sunar.

 

Yüz Yüze ve Online/Canlı Programlar

Sanat Yönetmenliği’ni Devlet Tiyatroları Sanatçısı Mehmet Şahin’in yaptığı 30 yılı aşkın diksiyon ve oyunculuk eğitimi deneyimi ile; alanında saygın, deneyimli, başarılı, aktif ve akademisyen oyuncular, yazarlar, yönetmenler, yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşan birbirinden değerli eğitmen/danışman kadrosu ile; markalaşmış eğitimlerimizi modern çağın gereksinimlerine göre güncellenmiş yeni programlarımızı yaratıcı teknoloji ile oluşturduğumuz dijital eğitim stüdyolarımızda “yüz yüze” ve “online/canlı” olarak sizlere sunuyoruz.

 

Daha cesur, etkili bir oyuncu ve iz bırakan bir konuşmacı olmak için gelin parmak izinizi birlikte oluşturalım.

 

 

DÜŞÜNCE + SÖZ + SES = İŞTE İNSAN

Stanislavski

“Ağzınızdan çıkan söze dikkat edin,
Düşünceleriniz olur.
Düşüncelerinize dikkat edin;
Duygularınız olur.
Duygularınıza dikkat edin;
Hareketleriniz olur.
Hareketlerinize dikkat edin;
Davranışlarınız olur.
Davranışlarınıza dikkat edin;
Alışkanlıklarınız olur.
Alışkanlıklarınıza dikkat edin;
Kaderiniz olur.”

Mahatma Gandhi


Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

DC Kozmos Milli Eğitim Bakanlığı

Tasarım: