fbpx
Online Canlı İz Bırakan Etkili Konuşma Eğitimi
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon
Eğitim Süresi: Kuruma Özel belirlenecektir. Başlangıç Tarihi:

Online Canlı İz Bırakan Etkili Konuşma Eğitimi

DC Kozmos Sanat Akademisi Sunar.
Türkçeyi Türkçe Konuşma Eğitim Merkezi
DC Online Canlı (Temassız) Eğitimleri Türkiye’nin Her Yerinde!

 

DC Online Canlı  

İz Bırakan Etkili Konuşma Eğitimi

 

Sanat Yönetmenliğini Mehmet Şahin’in yaptığı 30 yılı aşkın diksiyon ve oyunculuk eğitimi deneyimi ile; alanında saygın, deneyimli, başarılı, aktif ve akademisyen oyuncular, yazarlar, yönetmenler, yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşan birbirinden değerli eğitmen/danışman kadrosu ile; markalaşmış eğitimlerimizi modern çağın gereksinimlerine göre güncellenmiş yeni programlarımızı “online ve canlı” olarak sizlere sunuyoruz.

 

Yaratıcı teknoloji ile oluşturduğumuz dijital eğitim stüdyomuzda diksiyon – hitabette parmak izinizi birlikte oluşturalım.

 

Hazır mısınız?


Programın Amacı:

Kurum ve kuruluşlardaki yönetici ve çalışanların iletişim niteliği iş sonuçları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Doğru ve etkili konuşma, sağlıklı iletişim ve iş birliklerinin en önemli unsurudur. Program, iş dünyasında istenilen sonuçlara gidilebilmesi için etkili iletişim, konuşma ve hedefe yönelik sağlıklı iletişime odaklanmaktadır.

 

Ses, sözün önünde gider. Ne söylendiği önemlidir fakat nasıl söylendiği daha önemli, daha etkilidir.  Sözü söyleyiş şekli, beden diliyle uyumlu olmalıdır. Etkili ifade söz ve beden dilinde gerçekleşir.

 

Program, kişiye nefesi ve sesi doğru kullanarak konuşma üslubu kazandırmayı, bire bir konuşmalarda, topluluk içinde ve topluluk karşısında, kürsüde, mikrofonda, kamera karşısında heyecanını yönetmeyi; düşünce ve hissettiklerini özgüvenli, özgür şekilde ve rahat beden diliyle doğru etkili konuşma yapma becerisini kazandırmayı hedefler.

 

Ses ve nefesi doğru kullanım, diksiyon çalışma ve uygulamaları ilgi çekici, etkili anlatımı gerçekleştirmek amaçlanır. Drama ve tiyatro teknikleri ile doğru duyguyla, doğru sesle, etkili güzel konuşma üslubuyla kendini ifade ederek, hazırlıklı/hazırlıksız konuşmalarda, heyecanın kontrolünü sağlayarak bire bir ve topluluk içinde, topluluk karşısında etkili iz bırakan konuşmalar yaptırmayı hedefler.

 

 

 

 

Yöntem: 

Eğitim yolculuğu nasıl gerçekleşecek?

  • Kurumla birlikte yapılacak olan görüşme ve değerlendirmeler sonrasında kapsam kuruma özel planlanır ve tüm çalışmalar kapalı grup olarak yürütülür.
  • Program tamamlandıktan sonra katılımcıların gelişimlerini izlemek ve uygulamada karşılaştıkları durumları değerlendirmek üzere iki takip seansı yapma olanağı sağlanır.

 

Online Eğitim Platformumuz:

  • Program ve çalışmalar Zoom üzerinden DC Online Stüdyoları’ndan canlı olarak gerçekleştirilecektir.
  • Dijital eğitim stüdyolarımız ile hem programın ders performansı hem de katılımcıların konuşmalarını teknolojinin sunduğu olanaklarla farklı bir gerçeklik ve çeşitli dijital deneyimlerle destekleyerek bir üst seviyeye çıkarmayı hedefledik.
  • Katılımcılar ders içeriklerine göre seçilen zengin görsel dokümanlarla, anlatılan konuları eş zamanlı olarak izleyip değerlendirme ve bilgilenme olanağı yakalayacaklar.
  • Teknolojinin katılımcılarımıza bir diğer katkısı ise stüdyolarımızda yapılacak çekimlerle, tarihe etki eden konuşmaları yapan konuşmacının yerine geçerek büyük topluluklara hitap edebilecekler. Böylece konuşma performanslarını geliştirebilecekleri gibi eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilerek, çalışma önerileriyle yönlendirileceklerdir.
  • Katılımcılarımız derste farklı çekim planları ve kendi çektikleri özel çalışma performanslarını stüdyomuzdaki sinema perdesinde sunarak deneyimleyebilecekler.
  • Katılımcılar eğitimlerde çalışılan, bire bir, topluluk içinde ve topluluk karşısında, hazırlıklı/hazırlıksız konuşmalarını, kurumumuzun sahne ve stüdyolarında provalarını yaparak konuşma performanslarını sunabilecekler.

 

 

TEKLİF VEYA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN SİZİ HEMEN ARAYALIM

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: Kuruma Özel belirlenecektir.

Eğitim Süresi: Kuruma Özel belirlenecektir.

 Program Takvimi

NOT: Kuruma özel oluşturulacaktır.

TEKLİF VEYA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN SİZİ HEMEN ARAYALIM

Online Canlı Güncel Eğitimlerimiz

Güncel Eğitim ve Atölyelerimiz

Online Canlı Uluslararası Eğitimler

Tüm Egitimlerimizi Gör

Tasarım: Z4M Medya Web Tasarım