fbpx
DC KOZMOS Anlatım İletişim

DC KOZMOS Anlatım İletişim

 

Beşiktaş Nüzhetiye Caddesinde özgün eğitim modelleri ile farkını ortaya koyan  DC KOZMOS Sanat Akademisi’nin Sanat Yönetmenliğini Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Mehmet ŞAHİN yürütüyor. Mehmet ŞAHİN akademinin mimarisinden eğitim içeriğine idealist bir yaklaşımla alanında ihtisaslaşmış eğitmen ve danışman kadrosu ile geleceğin sanatçılarını gösteri dünyasına hazırlıyor. Kişinin içindeki özgün yaratıcılığı ortaya çıkarması için zemin hazırlayan DC Kozmos, bireyin kendini yeniden keşfetmesi için fırsatlar sunuyor.

DC KOZMOS Tiyatro, Sinema, Dizi ve Televizyon sektöründe kariyer yapmak isteyen katılımcılarının eğitimden sonuç alması ve tam donanımlı olarak sektöre hazır hale gelebilmeleri için dizayn edilmiş eğitim içerikleri ve mekan tasarımı ile eksiz bir eğitim yolculuğu imkanı sunuyor. Show reel’lerinin hazırlanması ve Audition yönlendirmeleri ile katılımcılarını eğitim sonrasında da destekliyor.

Diksiyon, Temel Oyunculuk, Metod Oyunculuk Teknikleri, Müzikal Oyunculuk, Kamera Önü Oyunculuk, Seslendirme Dublaj, Sunuculuk Spikerlik, Senaryo Yazarlığı, Oyun Yazarlığı, Yönetmenlik gibi mesleki eğitimlerin yanı sıra Kişisel Gelişime yönelik eğitim almak isteyenler için Diksiyon, Hızlı Okuma, Beden Dili gibi kısa süreli eğitimlerle, Öğretmenlere ve Drama Lideri olmak isteyenlere yönelik 2 yıl süren eğitimler verilmektedir. Kurumsal eğitimlerine de sanatı katarak kurumlara özel yürütülen çalışmalarla kurumların ihtiyacına yönelik eğitimleri gerek kendi mekanında gerekse kurumların salonlarında verebilmektedir.

Eğitimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları ve profesyonellere yönelik eğitimleri  ile yolcuğu devam eden katılımcıların gelişen sektörde fark yaratmalarını sağlıyor.

Girişteki sıcak kafesi Kahve de Set katılımcıları ve dışardan gelen misafirleri karşılamaktadır. Dışarıdan bakıldığında içerisi pek tahmin edilemeyen akademi, fiziksel yapısı ile gelenleri şaşırtarak hayranlık uyandırmaktadır. DC KOZMOS Seslendirme Dubaj Stüdyosu, Kamera önü Eğitim için green box çalışma alanı ve çekim için ihtiyaç duyulacak tüm ekipmanı ile eğitimler sırasında katılımcıların deneyim kazanmasını hedefliyor.

Bünyesindeki Sanat Galerisi sanatsal sergi ve organizasyonlar, film galaları için bulunmaz bir ortam sağlamaktadır.  Oda Tiyatrosu tarzındaki sahnesi ile  farklı mekan tasarımlarına imkan sunan DC KOZMOS Sahne’de DC KOZMOS’un kendi bünyesindeki oyunları izleyebileceğiniz gibi kendi oyun provalarınızı yapabilir ve sahneleyebilirsiniz.

Farklı sahneleme tekniklerine olanak sağlayan Mekan Tiyatrosu tarzındaki garajında da alternatif oyunlar için olanak sağlayarak tiyatro dünyasına yeni bir dinamizm katmayı hedefliyor.

Açılışını RUKİ oyunuyla yapan Tiyatro DC KOZMOS kendi bünyesinde çıkaracağı projelerle ve oyunculuk eğitimi alan katılımcılarıyla çıkaracağı oyunlarla seyirci ile buluşmayı hedefliyor.

Hayat Boyu Öğrenme düsturu ile bünyesindeki Çocuk ve Genç Akademisinde çocuk ve gençlerin erken yaşta farkındalıklarının oluşması ve kariyer hedeflerinin belirlenmesi için Dramatik Çalışma ve Diksiyon Eğitimi, Yaratıcı Drama, Seslendirme Dublaj, Hızlı Okuma, Kamera Önü Oyunculuk, Senaryo Yazarlığı ve Yönetmenlik Eğitimleri veriyor. Bünyesindeki Kukla Tiyatrosunun 3 farklı oyunu ile hafta sonları çocuk ve gençlerin buluşma yeri haline geliyor.

Herkesin baskın bir yeteneğinin olduğunu ve kişinin sevdiği işi yaparsa başarılı ve mutlu olabileceğine inan DC KOZMOS ekibi logosundaki parmak izi gibi katılımcılarının da kendine has ve özel olduğunu düşünüyor ve bunu keşfederek yaptığı işte kendi parmak izini yaratacağına inanıyor.

Diğer Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım