Alpaslan KARADUMAN ile “Dans-Hareket Tiyatrosu Atölyesi”
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon

Alpaslan KARADUMAN ile “Dans-Hareket Tiyatrosu Atölyesi”

Yüz Yüze Eğitim

Atölye müzik, dans, hareket, görsel sanatlar gibi disiplinler arasında geçişler yaparak tiyatro hareket tekniklerinin pratik uygulamasına dayalıdır.

Atölye müzik, dans, hareket, görsel sanatlar gibi disiplinler arasında geçişler yaparak tiyatro hareket tekniklerinin pratik uygulamasına dayalıdır. Atölyenin amacı her biri oyuncu adayı olan katılımcılarda oyunculuk eğitiminin önemli bir parçası olan bedensel farkındalığı oluşturarak sahne üstünde ya da kamera karşısında vücudunu etkin ve verimli kullanmalarını sağlamaktır.

Katılımcılar atölye süreci sonunda Alparslan Karaduman’ın yönetiminde, saptanacak bir tema ya da kavramdan yola çıkarak bir stüdyo performansı sergiledi. Atölyemiz, kariyerlerini klasik tiyatro oyunculuğu üzerine planlayan ya da alternatif performans ve çağdaş tiyatro yaklaşımlarını benimseyen, fiziksel tiyatro ile ilgilenen kısaca tiyatro sanatında farklı artistik kaygıları ve hedefleri olup kendi bedensel anlatım kalitesini geliştirmek isteyen tüm oyuncu adaylarına açık olarak gerçekleştirildi.

Detaylar

Yaş Grubu: Herkes

Tasarım: