fbpx

Sevcan Tahtacı ÇUKUR

Gitar Eğitmeni

İzmir doğumlu gitarist, müziğe 12 yaşında mandolin çalarak başladı. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanarak Gitar Sanat Dalı’ında Öğr. Gör. Kadircan Özdemir’in öğrencisi oldu. Bugüne kadar birçok gitar sanatçısının masterclass’larına aktif katılarak çalışma olanağı buldu. (Andrew York, Dale Kavanagh, Lorenzo Micheli, Frank Bungarten, Emanuele Segre, Thomas Karstens, Jose Vitores, Massimo Delle Cese, Martin Maria Kruger, Johannes Möller, Mattew Mclalister)

2008 yılının Haziran ayında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Sanat Dalı, Öğr.Gör.Kadircan Özdemir’in öğrencisi olarak mezun oldu. 2010 eğitim yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’ında gitar öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. 2011 eğitim yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans gitar sanat dalından “Mauro Giuliani’nin Op. 30 La Majör Gitar Konçertosu’nun Teknik ve Müzikal Analizi” başlıklı tez çalışmasıyla, Soner Egesel ve Bekir Küçükay’ın öğrencisi olarak mezun oldu.

Solo konserlerinin yanı sıra, oda müziği kapsamında quartet – trio ve duo olarak konserler verdi. Ege Gitar Dörtlüsü’nün bir üyesi olarak 3.- 4. Uluslararası Ordu Gitar Festivali, 7. ODTÜ Uluslararası Klasik Gitar Festivali’nde birçok konser verdi. 9. ODTÜ Uluslararası Klasik Gitar Festivali, İnönü Üniversitesi 1. Uluslararası Gitar Günleri, 10.Yıldız Teknik Üniversitesi Gitar Günleri’nde ustalık derslerine aktif olarak katıldı. 2. Uluslararası Pera Gitar Festivali kapsamında konser verdi. 7. ve 8. Bilkent Gitar Buluşması, (9. Bilkent Gitar Buluşmasında “Proje “Kendim” kapsamında konser ve ders)10. Türkiye Klasik Gitar Buluşması’nda eğitimci olarak ders verdi. Ayrıca, Würzburg Üniversitesinden davet alarak Dünyanın ilk Mikrotonal Gitar orkestrasında yer aldı ve solo konser verdi.

Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım