Mesaiden Sonra Tiyatro
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon
Eğitim Süresi: 4 Ay

Mesaiden Sonra Tiyatro

Yüz Yüze Eğitim

Hayatımızın büyük bir bölümünü çalışmakla geçiririz. İşten sonra çalışanlar özellikle İstanbul’ da yaklaşık 1- 2 saatlerini trafikte geçirir, eve gidince yemek, duş, ertesi güne hazırlık derken, yorgunluklarını TV karşısında atmaya çalışırlar. Mesaiden Sonra Tiyatro programıyla trafiğin en yoğun olduğu iş çıkış saatlerinizi İstanbul’ un merkezi Beşiktaş’ ta bulunan akademimizde hem beden hem zihin yorgunluğunuzu atacağınız çalışmalarla sizlerle oyun çalışıyoruz Farklı sektörlerden insanlarla bir araya gelip ekip olabileceğiniz ve bir oyun çalışması ile iş dışında başka bir amaç için ürün ortaya çıkarabileceğiniz Mesaiden Sonra Tiyatro çalışmalarımızda sosyal bir aktivite kapsamında hem kendinizi hem ekip arkadaşlarınızı hem çalıştığınız oyun karakterlerini gözlemleyerek yaşama bambaşka pencerelerden bakmayı keşfedeceksiniz.

Tiyatro Oyunu Çalışma Süreci

Tüm çalışmalarımız yönetmen ile birlikte yapılmaktadır. Sürecin ilk kısmında diksiyon(doğru, etkileyici ve güzel konuşma), beden farkındalığı, oyunculuk çalışmaları, ses ve nefes çalışmaları yapılarak temel oyunculuk eğitimi verilmekte, ikinci kısmında ise seçilen oyunun çalışmasına geçilmektedir.

Oyun Çalışması

Kısa süreli Temel Oyunculuk Eğitimi’ nden sonra seçilen oyun üzerinden sahne çalışmalarına başlanmaktadır.

* Oyun Seçimi ve Hazırlık Süreci: Bu süreçte seçilen oyun tüm grup tarafından okunur. Yaptığımız dramaturji söyleşileri ile oyunun ortak sözünün bulunması ve anlaşılması hedeflenir. Ayrıca çalışanlar, oyunculuğa ilaveten kendi yetenekleri ve istekleri doğrultusunda dekor, müzik, kostüm, makyaj, ışık grubundan birisine dahil olurlar. Süreç boyunca seçtikleri alanda fikirlerini paylaşıp, gruptaki diğer bireylerle tasarlar ve organize ederler.

* Provalar: Kişilerin istek ve yetenekleri doğrultusunda roller dağıtılır. Karakter çalışmaları yapılır ve sahneler çalıştırılır. Daha sonra kostüm, dekor, ışık ve müzik eklenir.

* Gösterim: Oyun, DC Kozmos’ un kendi sahnesinde gösterime çıkar.

 

Mesaiden Sonra Tiyatro İçeriği

Diksiyon Eğitimi (Doğru, Etkileyici, Güzel Konuşma)

Temel Oyunculuk Eğitimi

Nefes, Beden-Zihin Farkındalığı

Doğru Duruş

Beden Dili – İlişki – İletişim Becerisi

Konsantrasyon, Çoklu Konsantrasyon

Güven, Grup Dinamiği

Doğaçlama Çalışmaları

Temel Oyunculuk Yöntemleri

Rol Uygulamaları

Detaylar

Katılımcı Sayısı: 8 - 10 Kişi

Eğitim Süresi: 4 Ay

Tasarım: