Konservatuar Sınavlarına Hazırlık

Konservatuar Sınavlarına Hazırlık

 

Konservatuar Sınavlarına Hazırlık; Sahne önünde ister beden dilinizi ister sesinizi kullanarak bir iş yapmak istiyorsanız mutlaka eğitimini almalısınız. Bu konuda eğitim almadan atacağınız her adım sizi yarı yolda bırakacaktır. Bu nedenle ne yapmak istediğinize, nasıl bir kariyer çizmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer sahnede ya da kamera önünde oyunculuğunuz ya da sesinizle var olmak istiyorsanız öncelikle konservatuar eğitimi almak gerektiğini unutmayın. Konservatuar eğitimi almak için de konservatuara hazırlık eğitimi almak sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Konservatuara hazırlık eğitimlerini aslında konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinin oyunculuk ve şan bölümlerine hazırlık eğitimleri olarak da açıklayabiliriz. İşte konservatuar ve güzel sanatlar fakültelerinin şan bölümlerinde eğitim almaya hak kazanabilmek için konservatuara hazırlık eğitimleri önemli bir temel oluşturacaktır. Konservatuara hazırlık eğitimi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında eğitim verecek kişilerin profesyonel olmaları gelmekte.

DC KOZMOS bu anlamda konservatuara hazırlık eğitimi almak isteyen kişiler için profesyonel eğitmen kadrosu ile hizmet vermekte. Konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinin oyunculuk ve şan bölümlerine girmek isteyenler için bir ön hazırlık niteliği de taşıyan bu eğitimler DC KOZMOS’da hazırlık eğitimlerinden öte ana eğitim gibi verilmekte. DC KOZMOS, devlet tiyatroları ve devlet opera sanatçılarından oluşan profesyonel eğitim kadrosuyla kişileri hem teorik hem de pratik olarak hazırlanmalarını sağlamakta. Bu eğitimle böylelikle adayların ilk adımı doğru ve etkili bir şekilde atmaları amaçlanmakta.

Konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinin oyunculuk ve şan bölümlerine hazırlanacak kişilerin öncelikle hangi eğitimi almaları gerektiği belirlenmekte. Bunun için adaylar öncelikli olarak oyunculuk, ses- kulak ve hareket eğitmenlerince uygulamalı olarak bir ön görüşmeye tabi tutulmakta. Bu görüşmeden sonra kişiler özelliklerine uygun bir programlama ile gitmek istedikleri bölüme hazırlanmakta. Bu arada DC KOZMOS’da grup eğitimlerinin yanı sıra bire bir eğitim seçenekleri de bulunmakta.

Konservatuar Sınavlarına Hazırlık İçeriği

Oyunculuk Bölümlerine Hazırlık Eğitimi: Öncelikle adayın özelliklerine uygun parçalar belirlenerek, bu parçalar üzerinden; Dil ve Diksiyon, Oyun Çözümleme, Karakter Analizi, Alt Metin Oluşturma, Oyunculuk Çalışmaları, Kulak ve Ritm Eğitimleri, Dans ve Hareket Eğitimleri, Şan Bölümlerine Hazırlık Eğitimi, Kulak ve Ses Eğitimleri verilerek,

Şan Bölümüne Hazırlık Eğitimi: Adayın ses rengi ve ses aralığına uygun parçaların belirlenerek hazırlanması sağlanır.

Tasarım: