fbpx
Hızlandırımış Tiyatro Kamera Oyunculuğu
160 Saat 2021

Hızlandırımış Tiyatro Kamera Oyunculuğu

Yüz Yüze Eğitim

Tiyatro – Kamera Oyunculuğu Eğitimi programımız, evrensel oyunculuk yöntemlerini tanıyarak başlar. Bugünün oyuncusundan beklenen sonuçları çerçeveler. Ardından, bu bilgiler kamera karşısında sınanır ve kamera oyunculuğunun farklarını kavrama süreci başlar. Katılımcılar, gelişim çizgilerini gün gün takip ederken, bir yandan da profesyonel çalışma ortamı ile karşı karşıya getirilir.

Eğitim programımız, katılımcılara geleneksel tekniklerle esaslı bir temel vermeyi amaçlarken, bir yandan da “sahnede” oynamak ile “kamera karşında” oynamak arasındaki farkları keşfetmelerini hedefler. Böylece katılımcılar, hem kamera karşında oyunculuğun çağdaş tekniklerini, hem de modern oyunculuğun temelini oluşturan teknikleri bir arada değerlendirme fırsatı edinirler.

Eğitmen kadromuz aktif oyuncular, yazar ve yönetmenler ile yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşturulmuştur. Oyunculuğu iyi kavramak için kesinlikle bir film setinin zorluk ve ayrıntılarını deneyimlemek gerekir. Bu nedenle akademimiz, katılımcılarına çekim deneyimi kazandırmayı hedefler.

Tiyatro – Kamera Oyunculuğu Eğitimi

Bu programın tümü iki aşamada (160 Saat+160 Saat) yürütülür.

  1. AŞAMA: TİYATRO – KAMERA OYUNCULUĞU EĞİTİMİ

Bu program toplamda 160 saat olup, tiyatro, sinema, reklam ve televizyon sektöründe oyunculuk yapmak isteyenlere yöneliktir.

DC Kozmos Sanat Akademisi’ nden oyunculuk eğitimi alan herkes;

* Oyunculuk eğitimi katılım belgesi alır.

* Sınavlara katılıp başarılı olan katılımcılar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanır.

* Talep eden katılımcılar Showreel hazırlama departmanımızda profesyonel Showreel hazırlama hizmetimizden faydalanabilir.

* Talep eden katılımcılar Greenbox ve fotoğraf stüdyomuzda profesyonel fotoğraf çekimi hizmetimizden faydalanabilir.

* Bu programda oyunculuk eğitimi sonunda çalışılan tirat ve sahneler bir tiyatro oyun olarak izleyicilere sunulacaktır.

DC Kozmos katılımcının gelişimine göre eğitim sonrasında;

* DC Kozmos Cast Ajansı’ na katılım hakkı ile sektörde var olan sinema, dizi, reklam projelerine sunum ve yönlendirme fırsatı yakalarlar.

* DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatına sahip olurlar.

* Tiyatro DC Kozmos bünyesindeki tiyatro oyunu projelerine yönlendirmeler yapar.

  1. AŞAMA: İŞTE OYUNCULUK EĞİTİMİ OYUNCULUK EĞİTİMİNDE İŞ

Tiyatro ve Kamera Oyunculuk Eğitimi’ nin 1. Aşama’ sını tamamlayan tüm katılımcılar 2. Aşama programında belirlen oyunda rol alarak eğitimlerine devam ederler.

Bu program daha önce oyunculuk eğitimi almış kişiler ya da ön görüşme ile uygun görülmüş kişilerin katılımıyla gerçekleşir.

Belirlenmiş bir tiyatro oyununun sahnelenmesi üzerinden gerçekleşecek bir eğitimdir. Katılımcılar bu eğitimde tiyatro yönetmenimizle bir oyunun sahnelenmesi adına kostüm, makyaj, dekor, ışık-ses gibi aşamaları deneyimleyerek sahneye çıkmış olur. 8 aylık süre sonunda profesyonel oyun sahnelenmeye başlar.

DC Kozmos Sanat Akademisi’ ndeki bu programa katılan herkes;

* Oyunculuk eğitimi katılım belgesi alır.

* Sınavlara katılıp başarılı olan katılımcılar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

* Talep eden katılımcılar Showreel hazırlama departmanımızda profesyonel Showreel hazırlama hizmetimizden faydalanabilir.

* Talep eden katılımcılara yönelik Greenbox ve fotoğraf stüdyomuzda profesyonel fotoğraf çekimi hizmetimizden faydalanabilir.

* DC Kozmos Yapım çatısı altında oyun turne kapsamına sokulabileceği gibi DC Kozmos Sahne’de de sergilenmeye başlar. Katılımcı profesyonel oyunculuk hayatına ilk adımını atmış olur.

DC Kozmos, katılımcının gelişimine göre eğitim sonrasında;

* DC Kozmos Cast Ajansı’ na katılım hakkı ile sektörde var olan sinema, dizi, reklam projelerine sunum ve yönlendirmeler yapar.

* DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatları sağlar.

* Tiyatro DC Kozmos bünyesindeki tiyatro oyunu projelerine yönlendirmeler yapar.

Bilgi: Tabii ki bu sayılanlar bir vaat olarak algılanmamalıdır. Zira sanatta vaat olmaz. Burada asıl olan katılımcının çalışma arzusu, alanla ilgili “ne istediğinin” ve “nasıl yapabileceğinin” bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesidir.

Detaylar

Katılımcı Sayısı: 12 - 14 Kişi

Eğitim Süresi: 160 Saat

Program Takvimi

Tarihler Günler Saatler Süre Toplam Süre

Güncel Eğitim ve Atölyelerimiz

Online Canlı Güncel Eğitimlerimiz

Online Canlı Uluslararası Eğitimler

Tüm Egitimlerimizi Gör

Tasarım: Web Tasarım