Fındıkkıran Projesi
DC Kozmos Facebook DC Kozmos Whatsapp DC Kozmos Telefon
Eğitim Süresi: 8 Ay / 160 Saat

Fındıkkıran Projesi

Yüz Yüze Eğitim

MODERN VE ÇAĞDAŞ DANS EĞİTİMİ
FINDIKKIRAN PROJESİ
(14+ YAŞ)

Modern ve Çağdaş Dans Performans Atölyesi
“İşte Dans Eğitimi Dans Eğitiminde İş”

Modern ve çağdaş dans teknikleri ile çalışarak ‘’Fındıkkıran’’ dans performansında rol almak isteyen tüm katılımcıları dansın ustaları ile buluşturuyoruz. Amatör veya profesyonel fark etmeksizin kendini geliştirmek isteyen dansçı ve dansçı adaylarını DC Kozmos Dans Akademisi’ ne bekliyoruz.

Katılımcıların akademik tekniklerle çalışarak kendilerini dans ile ifade etmeleri ve bunu bir ürün ortaya koyacak şekilde geliştirerek sahnede rol almalarıyla mesleki tecrübeye erişmeleri hedeflenen atölye süreci, modern ve çağdaş dans temel teknik ve uygulamaları üzerinden yapılacak çalışmalarla ilerleyecek, katılımcılar 8 aylık sürecin sonunda ‘’Dans Eğitimi Sertifikası’’ sınavına girmeye hak kazanarak Çaykovski eseri ‘’Fındıkkıran’’ projesi ile DC Kozmos’ un belirleyeceği sahnelerde(3 Gösterim) seyirci karşısına çıkacaklardır.

‘’Stahlbaum ailesinin evinde yeni yıl partisi verilmektedir. Clara ve erkek kardeşi Fritz ile anne ve babaları dev yılbaşı ağacının altında dostlarıyla eğelenirler. Gizemli Vaftiz Baba Drosselmeyer çocuklar için bir çuval dolusu oyuncakla gelir. En güzel oyuncak, Clara` ya hediye edilen Fındıkkıran` dır. Clara kollarında Fındıkkıran ile uykuya dalar. Gece yarısı, garip şeyler olmaya başlar. Bir prense dönüşen Fındıkkıran, Clara` yı kendi ülkesi Karlar Diyarı` na götürür. Clara, rüyadan uyanır ve kendisini Fındıkkıran` ı ile beraber evlerinin salonundaki yılbaşı ağacının altında bulur.’’

Seçmelere katıl,
Atölyeye başla,
Sertifika sahibi ol,
Profesyonel sahneye çık ve 3 temsillik performans sürecinde yerini al!

Sinema – TV sektöründen, yapımcı, yönetmen, cast direktörleri ve oyuncularının, tiyatro yöneticileri ile müzik yapımcı ve sanatçıların katılımıyla gala gecesinde:
Profesyonel sahneye çık ve 3 temsillik performans sürecinde yerini al!

Proje 320 saat/8-9 aylık eğitim ve prova sürecinin ardından İstanbul’ da 3 temsilden oluşan bir programla sonuçlanacaktır.

Clara’ nın rüyasına girecek, hayaller diyarında modern ve çağdaş dansın incelikleriyle kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

DC Kozmos, katılımcının gelişimine göre eğitim sonrasında;

* DC Kozmos Cast Ajansı’ na katılım hakkı ile sektörde var olan sinema, dizi, reklam projelerine sunum ve yönlendirmeler yapar.

* DC Kozmos Yapım bünyesinde gerçekleştirilecek olan sinema, TV dizisi, internet dizisi, kısa film, radyo programı yapımlarına seçilme fırsatları sağlar.

* Tiyatro DC Kozmos bünyesindeki tiyatro oyunu projelerine yönlendirmeler yapar.

Fındıkkıran Projesi seçmeleri DC Kozmos Seçici Kurulu tarafından gerçekleştirilecektir. Seçmelere katılacak adaylarda aranacak özellikler:

-Dansa olan yatkınlıkları,
-Müzik kulağı özellikleri ve ritim kapasiteleri,
-Oyunculukla ilgili yetenekleri,
-Fındıkkıran Projesi çerçevesinde eser içindeki karakterlere olan uygunlukları.

Seçmelerde başarılı olan katılımcılar Fındıkkıran Projesi’ nde yer almaya hak kazanacaklardır.

Daha fazla bekleme! Bu yolculukta yerin hazır, seçmelere bekliyoruz!
Haydi!


Seçmelerde rahat kıyafet ve spor ayakkabı tercih etmeniz tavsiye olunur.

Seçmeler için lütfen bilgi alınız.

 

 

Fındıkkıran Projesi İçeriği

TASARIM-YAPIM : DC KOZMOS
SANAT YÖNETMENİ :
Mehmet ŞAHİN

* İşlevsel Drama

* Tematik Grup Çalışması

* Modern ve Çağdaş Dans Temel Teknikleri

* Dans Drama – Müzik – Dans Hareket

* “Fındıkkıran” Dans Performansı

Detaylar

Katılımcı Sayısı: 8 - 10 Kişi

Eğitim Süresi: 8 Ay / 160 Saat

Tasarım: