fbpx

Salih KANBUROĞLU

Şan ve Müzik Kulağı Eğitmeni

12.08.1975 yılında İstanbul ‘da doğdu. Lise öğrenimini Taksim Atatürk Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı programına kabul edildi. Konservatuvar öğrenimi süresince İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Ayhan BARAN, Öğretim Üyesi Prof.Yıldız DAĞDELEN ve Öğretim Üyesi Sn.Prof.Mesut İKTU ile şan, Devlet Opera ve Balesi rejisörü Öğretim Üyesi Sn.Prof.Yekta KARA ile sahne çalışmalarını sürdürdü. Bu süre içinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelenen çeşitli oyunlarda sözleşmeli sanatçı olarak yer aldı. (“DieZauberflöte”/W.A.Mozart “Turandot”,”Tosca”/G.Puccini “Aida”, “Don Carlos”/G.Verdi, “Carmen”/G.Bizet “Salome”/R.Strauss, “Uçan Hollandalı” /R.Wagner, vb. )

Almanya’nın Berlin, Münih, Danimarka’nın Kopenhag ve Aalborg, İtalya’nın Roma, Bologna ve Napoli, Portekiz’in Porto şehirlerinde resital ve konserler gerçekleştirdi. Yurtiçinde Avusturya Kültür Ofisi, İtalyan Kültür Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi Konser Salonu, Ortaköy Afife Jale Sahnesi, Akatlar Kültür Merkezi, Msgsü Oditoryumu ve gibi merkezlerde resital ve toplu konserler gerçekleştirdi. Viyana Müzik Akademisi Öğretim Üyesi şan pedagogu Prof.Sebastian Vittuci ile “Lied Yorumu” ve “Feldenkrais” beden – nefes kullanımı teknikleri üzerine Avusturya Büyükelçiliği bünyesinde düzenlenen masterclass çalışmalarına katıldı.

2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Öğretim üyesi Sn.Prof.Mesut İKTU’nun lisansüstü öğrencisi olarak Yüksek Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra aynı bölümde Doktora öğrenimine başladı. 2008 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi kadrosuna atanarak ders vermeye başladı. 2008-2009 yılları arasında Sanatta Yeterlik programına kabul edildi. 2010-2012 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Başkanlığı görevini sürdürdü. Yanısıra Marmara Üniversitesi ve Anadolu üniversitesinde öğretim elemanı olarak ders verdi. Son olarak Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde düzenlenen “Caz Şarkıcılığı Eğitimi” programına burslu olarak kabul edildi. Sibel KÖSE ile caz vokal, Baki DUYARLAR ile caz armoni ve Şevket AKINCI ile caz tarihi derslerini sürdürdü.

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı programı ve Okan Üniversitesi sahne sanatları bölümünde öğretim görevlisi kadrosu ile ders vermekte öğretim üyesi Sn.Prof.Gülper REFİĞ ile Doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım