fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Bilgi İçin Katılım Formu


Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletileriniz

İlgilendiğiniz Eğitim

E Postanız (gerekli)

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Diksiyon eğitimi günümüzde artık özellikle iş dünyası için belki de gerekli eğitimlerden biri haline geldi. Öyle ki en alt kademeden en üst kademeye kadar etkili bir konuşma sizi işinizde bir adım öne taşıyacaktır. Spikerlik-sunuculuk gibi bazı meslek gruplarında ise diksiyon eğitiminin zorunlu olduğunu unutmamak gerek. Ancak şunu unutmamak lazım, kişinin alacağı diksiyon eğitimi onu hem iş alanında hem de sosyal alanda bir adım öne taşıyacaktır. Çünkü diksiyon eğitimi kişiye doğru ve etkili güzel konuşmanın yanı sıra kişisel gelişiminde de önemli artılar sağlayacaktır.

Alınan eğitimlerle etkili ve güzel konuşma kişilere hem iş alanında hem de sosyal alanda birçok kapıyı aralamanın yerine sonuna kadar açması ile önemli bir ayrıntıyı da beraberinde getirecektir. Bu da etkili ve güzel konuşma ile gelen özgüven. Yani kişiler etkili ve güzel konuşma ile özgüvenli bireyler olarak yaşamlarında daha sağlam adımlar atarak, doğru kararlar verebilirler. İşte bu nedenle diksiyon eğitiminin önemini birkaç farklı konu açısından değerlendirmek gerekir. 

İş hayatı içerisinde hangi işi yaparsanız yapın, karşı tarafla olan ilişkilerde her zaman hitabet yeteneğini yani hitabet biçimi öne çıkacaktır. Ancak karşı tarafı etkileyecek bir etkili, güzel konuşma yani hitabet yeteneğiniz yoksa bu sizi hem iş hem de sosyal hayatta zor sokacaktır. Yani alınacak diksiyon eğitimi ile konuşma kusurlarımızı giderebilir, dilimizi kuralları ile doğru kullanabilir böylece karşı taraftan algılanacak kimliğimizi güçlendirebiliriz. Bu durumda karşı tarafta oluşacak izlenim için oldukça etkileyici olacaktır. 

Bunun içindir ki diksiyon eğitimi sadece mesleki olarak profesyoneller için değil kendi kişisel gelişimi ile fark yaratmak isteyenler için de oldukça önemlidir. Bunun için diksiyon eğitiminin de bazı kuralları bulunmakta. Bu kurallar, konuşma ve ifade kusurlarının giderilmesine yönelik teknikleri kapsadığı gibi etkili iletişim, etkili konuşma ve dinleme becerilerini de geliştirir.

Diksiyon Eğitimi İçeriği

Nefes Çalışmaları – Diyafram Nefesi – Nefes Kontrolü

Ses Eğitimi, Sesin Niteliğini Geliştirme

Ses ve Söyleyiş Kusurları

Ses Sağlığını Koruma Çalışmaları

Konuşma Aygıtlarını Geliştirme Alıştırmaları

Artikülasyon (Boğumlama) Çalışmaları

Telaffuz Kusurları

Konuşma Kusurları

Diksiyon – Fonetik

Yazı Dili, Konuşma Dili Farkları

Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri

Ünsüzlerin Doğru Sesletimi

Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Kavşak, Ulama, Durak Kuralları

Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması

Dramatik çalışmalar ve Teatral Metinler Üzerinde Diksiyon Çalışmaları

Topluluk Önünde Konuşma Çalışmaları

Beden Dili Çalışmaları
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı