fbpx
Kişiye Özel Bire Bir Flüt Eğitimi

Kişiye Özel Bire Bir Flüt Eğitimi

Yüz Yüze Eğitim

Flüt Eğitimi’ nde; klasik metotlarla birlikte öncelikle temel eğitimin verileceği(diyafram eğitimi, dudak pozisyonu ve doğru ses elde etme) sürecin sonrasında klasik müfredatla ve teknik çalışmalarla birlikte güncel ve öğrencinin ilgi duyduğu eserlerin de öğretileceği bir sistem takip edilecektir.

Flüt; ağızlık, gövde ve kuyruk adı verilen üç parçadan oluşan bir enstrümandır. Flüt, üflemeli çalgılar içinde en çevik ve en hünerli çalgıdır: çalamayacağı çok az şey vardır. Kromatik ve diatonik ezgiler, arpejler, gösterişli pasajlar, bağlı ve dilli olarak çok hızlı tempolarda çalınabilir. Ayrıca, yakın ve uzak atlamalı aralıkların tekrar tekrar gelişleri, stakato (staccato İtl.), tril, tremolo, grupetto, flatter ve benzeri teknikler flütte ileri düzeylere gelince kolaylıkla çalınabilir.

Daha önce herhangi bir müzik eğitimi alınmadıysa ve derslere düzenli katılıp ve yeteri kadar pratik yapılırsa 3 ile 6 ayın sonunda notayla birlikte enstrüman çalınabilir. Bundan sonraki süreçte ise ileri teknik bilgiler ve egzersizlerle eğitime devam edilir.

Kurumumuzda verilen enstrüman eğitimi, kişiye özel bire bir solfej dersleri ile paket program olarak birlikte yürütülmektedir.

Herkes

Detaylar

Katılımcı Sayısı: Kişiye Özel

Güncel Eğitim ve Atölyelerimiz

Online Canlı Güncel Eğitimlerimiz

Online Canlı Uluslararası Eğitimler

Tüm Egitimlerimizi Gör

Tasarım: Web Tasarım