Hakan KAÇAN

Seslendirme Sanatçısı, Seslendirme Yönetmeni

Hakan Kaçan İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Bölümü’ nden mezun oldu. İki yıl konservatuvarda tiyatro eğitimi aldıktan sonra bir yıl kamu yönetimi okudu. Bir süre Yankı dergisinde muhabirlik yaptı. Ardından iletişim fakültesini bitirip TRT sınavında başarılı olunca İzmir Televizyonu’na resim seçici olarak atandı. 1995 yılında kendi isteği üzerine İstanbul’a atandı. Daha sonra katıldığı seslendirme yönetmenliği sınavını kazandı. “Seslendirmeye Giriş” adlı yayınlanmış bir kitabı bulunan Hakan Kaçan, pek çok davada seslendirme dublaj konusunda bilirkişi olarak görev aldı.

Seslendirme yönetmenliğini yaptığı üç bine yakın sinema, animasyon, belgesel, yerli film ve dizi filmden bazıları:

2 Kadın 2 Erkek 2 Sorun, 16 Raund , 20 Buluşma, Acı Çikolata, And Dağlarının Sırrı, Aşk Evliliği – Mariage D’Amour, Anneyi Kurtarmak, Beş Kafadar, Beyaz Yalanlar – White Lies, Broadway Üzerinde Kurşunlar, Büyülü Prens – Principe Encacono, Daha Hınzır İki Adam, Değirmenin Kralı, Genç Edisonlar, Gençlik Acılar, Germinal, Geronimo, Hugo Havuzculuk, İzlanda Balıkçısı (Pecmeur D’Islande), Kalben, Bağlanmak – Famillie de Cour, Korkusuz (The Brave), Korkusuz Willie – Downhill Willie , Kovboy – Cowboy, Kötü Adamların Nehri ( Bad Man’s River ), Küçük Adamlar – Little Man, Küçük Mucize – Simon Birch, Mücadele – Chasing The Derr, Ondan Uzakta – Away from Her, Ölüm Yolculuğu – Terminal Voyage, Periler Kralı, Prestij – The Prestige Rambrant Reklam İçin Aşk, Rosanna’nın Mezarı , Santa Fe, Soldier Boyz, The Innocent – Masumiyet , Titanic , Vatansız , Kahramanlar (One Man’s Hero) ve Yalanla Yaşamak – Living a Lie

Rol aldığı oyunlardan bazıları:

Herkes Kendi Yerine ( Tevfik Gelenbe Tiyatrosu ), Talisiz Cafer ( Çocuk Oyunu Tevfik Gelenbe Tiy.), İbişle Memiş ( Çocuk Oyunu Tevfik Gelenbe Tiy.), Kadifeli Gelin ( Tevfik Gelenbe Tiy .), Davetsiz Misafir ( Tevfik Gelenbe Tiy .), Seçimler ( Ali Poyrazoğlu Tiy.)
Yanımdaki Yatak (Ali Poyrazoğlu Tiy.) ve Dünyalar (Ali Poyrazoğlu Tiy.)

Aldığı bazı dersler:

Yıldız Kenter, Ali Poyrazoğlu, Çetin İpekkaya ve Tevfik Gelenbe‘ den Oyunculuk;

Altan Erbulak ve Müjdat Gezen’ den ise Geleneksel Türk Tiyatrosu; Mehmet Birkiye, Bozkurt Kuruç, Tilbe Saran, Sevim Cambaz, Altan Varol, Jülide Sönmez ve Celal Kadri Kınoğlu’dan Diksiyon ;Rekin Teksoy ve Erman Şener’den Sinema, Betül Mardin’den Halkla İlişkiler; Mustafa Kartal’dan Nefes Teknikleri; Salih Nayman ve Cem Öğretir ’den Haber Sunuculuğu; Stare Çelebi’den Şan.

Üyesi olduğu dernek ve kuruluşlar:

SES-BİR ( Seslendirme Sanatçıları Meslek Birliği), TODER ( Tiyatro Oyuncuları Derneği),
RATELVAK (Radyo-Tv Vakfı )

Eğitimlerimiz

Tasarım: