fbpx

Ayşen BULUT

Flüt Öğretim Görevlisi

1984 yılında Lüleburgaz’da doğdu. Flüt eğitimine 1988 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Bir yıl sonra İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası’nın flüt sanatçısı Yusuf Berrak ile çalıştı. 1999 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na Doç. Ayla Uludere’nin flüt sınıfına kabul edildi.

L. Oşavkova, V Bottazzini, A. Still, H. Strauubb, E Gallante, G. Spasov, P. Berletti, R. Travisiani, J. De Arruda Campos, E. Pahud, S. Kumru Pensel, P. Bernold, M. Larrieu, B. Evcil, M. Möller, ve P. Gallios’un düzenlendiği masterclass’lara katıldı. Taksim Sahnesi, Akatlar Kültür Merkezi, Afife Jale Sahnesi, Borusan Kültür Ofisi, Avusturya Kültür Ofisi, İtalyan Kültür Merkezi, Notre Dame de Sion Sahnesi, MSGSÜ Oditoryumu, AKM, CRR ’de düzenlenen sol, oda müziği ve orkestra konserlerinde yer aldı.

2003 yılında kurulan Novavon Flute Quarte’in üyesi olan Ayşe Bulut, yurt içi ve yurt dışında bir çok konser verdi. 2008 yılında mezuniyet konseri adı altında İTÜ Maçka Kampüsü Amfisi’nde MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Orkestrası ile F: Doppler’in İki Flüt Konçertosu’nu Sıla Gerbağa ile seslendirdi. 2088 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuvarı  Müzik Bölümü Ana Sanat Dalı, Üfleme Ve Vurma Çalgılar Flüt ve Vurma Çalgılar Yüksek Lisans programından mezun oldu. Fransa’da 15-17 Ocak 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Internationale de Flute de Nice” festivaline davet edildi. 21-29 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Bosch Genç Klasikçiler Festivali’ nde yer aldı. 02 Mayıs 2010 tarihinde Macaristan’ nın Budapeşte kentinde  düzenlenen Yarım Ay Festivali’ne davet edildi. 27-29 Nisan 2012 yılında Salzburg Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilen, Türkiye ile Avusturya arasında imzalanan İş Gücü Anlaşması’nın 50. Yıldönümü şerefine Piyanist Güldiyar Tanrıdağlı ve Sıla Gerbağa ile oluşturdukları 2 flüt & piyano trio ile Mozarteum Üniversitesi, Salzburg Üniversitesi ve Brengenzde’de konserler verdileri. 20 Mayıs 2015 tarihinde “5. Bilkent yeni Müzik Günleri” kapsamında Bilkent Üniversitesi’nde Diskant Ensemble ile birlikte konser verdi.

2009 – 2012 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde flüt dersleri verdi. 2012 yılında beri FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde Flüt Usta Öğreticisi ve MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’ nda Öğretim Görevlisi olarak görev aldı.

Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım