No Country for Old Men

No Country for Old Men

12 Eylül Salı 2017

Kamera karşında oyunculuğun müthiş örneği Film Okumalarında Eylül ayı düşen yapraklar misali “Tutunmaya Çalışanlar” mottosuna ayrıldı. Ayın üçüncü filmi Coen Kardeşlerin kendilerine Oscar da En iyi Film,En iyi Yönetmen,En iyi Senaryo ödüllerini getiren NO COUNTRY FOR OLD MEN /İHTİYARLARA YER YOK. Roger Deakins’ın BAFTA ile ödüllendirilen usta işi görüntü yönetimi ve Javier Bardem’in Oscar, Bafta, Altın küre ile taçlanan nefes kesici Anton Chigurh performansıyla hafızalara kazınıyor. Ustaların ve iki binli yılların başyapıtlarından.
Film okumalarında amaç; bakmakla görmek, işitmekle duymak arasındaki eşiği aşarak; izleyiciyi kendi sinemasal gerçekliğinden hakikate doğru uzanan bir sinema yolculuğuna çıkarmak.
“Her filmin sanatçının dünyaya gönderdiği bir çığlık ve yönetmenlerin de insan olduğunu unutmayarak önce filmleri okuyoruz, sonra hayatı ve giderek de kendimizi.”

Yönetmen : Ethan Coen, Joel Coen
Yazar : Ethan Coen, Joel Coen
Oyuncular : Josh Brolin – (Llewellyn Moss), Tommy Lee Jones – (Şerif Bell), Javier Bardem – (Chigurh), Kelly MacDonald – (Carla Jean), Woody Harrelson – (Carson Wells)
Yapım Yılı : 2007

Hikayesi: Llewellyn Moss (Josh Brolin) geyik avında olduğu bir gün, Meksika yakınlarında bir uyuşturucu pazarlığının bol kanlı sonuyla karşılaşır. Sadece parayı alıp giden Moss yaralı olan birine su vermek amacıyla geceyarısı olay yerine döner, ancak bu niyeti başını derde sokacak ve Anton Chigurh (Javier Bardem) ile tanışmasına neden olacaktır.

Film ve dizi oyunculuk eğitimi kayıtlarımız devam ediyor.

Tasarım: