fbpx

Halkla İlişkiler

DC Kozmos Halkla İlişkiler ve İletişim, planlama, iletişim, tasarım ve prodüksiyon hizmeti veren reklam ve halkla ilişkiler ajansıdır.
Müşterilerimizin hedeflerine ulaşmaları için onlar adına iletişim stratejileri oluşturup bu stratejileri gerçekleştiriyoruz.
Halkla ilişkiler ve iletişim çerçevesinde, müşterilerimize Medya Planlama – Satınalma, Kurumsal İletişim, Pazarlama İletişimi,
Sosyal Sorumluluk Projeleri Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Kriz Yönetimi, Sponsorluk Yönetimi ve Sosyal Medya Hesapları Yönetimi
hizmetleri sunarak müşterilerimizin ve markalarının bilinirliklerini arttırıyoruz.

slide

Algı ve İtibar Yönetimi | Dc Kozmos

Algı; insanları, yaşanan yaşanmayan her olayı, yorumlama, kavrama ve tanımayı sağlar. Algı; olduğunuz veya olmak istediğiniz insanla alakasızdır. Başkalarının gördüğüyle alakalıdır, onların gözünden olduğunuz, olmak istediğiniz veya olamadığınızdır. Algı, sizin ortaya koyduğunuz her şeyin başkaları tarafından kendilerine has üslupla yorumlama şekilleridir. Siz, stratejileri doğru oluşturur ve oyunu iyi oynarsanız algıyı yönetebilirsiniz. Marka kimliğini oluşturduğunuz zaman algılar yönetiminde gelişimini sağlarsınız.

Toplum tarafından beğenilmek, takip edilmek, ihtiyaç halinde ilk akla gelen isim olmak şirketlerin piyasada ki marka değeriyle doğru orantılıdır. Bu yüzden şirketlerin en büyük amacı, markalarını algılar sayesinde en üst seviyeye çıkarmaktır. Şirketin itibarı, kurumun bulunduğu pazarda, rakipleri, yandaşları, müşterileri, hedef kitlesi gibi bir çok farklı faktörün tepkisiyle belirlenir ve tepkileri algılar oluşturur.

Pazarlama İletişimi | Dc Kozmos

Ortak Pazar da bulunan şirketlerin rekabetlerinde ki başarı sıralamasını, ürünlerin tüketiciler tarafından belirli istatistikler sonucunda tercih edilebilirliği ortaya çıkarır.

Pazarlama iletişimi tam da bu noktada ürünün popülaritesini ve kar getirmesini sağlar. Doğru iletişim sayesinde reklamların bittiği yerde tavsiyeler başlar ve bu en kaliteli fakat en ucuz reklam olmanın yanında satın almayı en üst seviyeye çıkarır.Tüketicilerin ürünü ihtiyaçları dahilinde aldıklarına, hayallerinde ki ürünü bulduklarına, beklentilerini başka bir ürünle karşılayamacaklarına inandırarak, hedef kitle üzerinde ki etkili iletişimle sirkülasyon yaratılır.

Medya İlişkileri | Dc Kozmos

Şirket ve gerçekleştirdiği hizmetlerin, sahip olduğu markaların ve piyasadaki ürünlerin kaliteli içeriklerle hedef kitleye tanıtımını gizli iletişim olan medya yoluyla gerçekleştirmektir.

İletişim araçları arasında medyanın rolü çok büyüktür. Bu nedenle şirketi en yüksek iletişim seviyesine ulaştırmak için oluşturulan planda yaratılacak algının hedef kitleye etkili bir şekilde, en iyi zamanda ve uzun ömürlü sunmanın yoludur.

Arama Motoru Optimizasyonu – Reklamlar | Dc Kozmos

Dijital dünyada kurumsal şirketler her an gelişmekte ve büyümektedir. Pazarların birbirleri ile rekabetleri artık internet ağları üzerinden de gerçekleşiyor. Kurumsal şirketlerin arama motorlarında kendi web sitelerinin ve bulunan tüm hesaplarının, hedef kitle tarafından ilk anda ulaşılması, aynı pazarda bulunan rakiplerinin şansını biraz daha öldürmesini sağlar.

Bulunduğunuz piyasa içerisinde, sizin ve diğer şirketlerin durumları analiz edilir, gerekli anahtar kelimeler, özgün içeriklerin nasıl oluşabileceği, web sitesinin hedef kitlenin ilgisini çekmesi açısından teknik yönlendirmeleri aktarıyoruz. Potansiyel durumunuzun ve almanız gereken önlemlerin bilgisini ve daha iyiye gidebilmeniz doğrultusunda hangi yolu izlemelisiniz, yönlendirmesini yapıyoruz.

Arama motoru sayesinde hedeflediğiniz reklamın ulaşılabilirliğini ve geri dönüşlerinde maksimum faydayı elde etmenizi sağlıyoruz.

Sosyal Medya İletişimi ve İçerik Yönetimi | Dc Kozmos

Dijital dünyanın başlamasıyla birlikte sosyal medya iletişimin en hızlı ve en güçlü aracı. Kurumsal şirketin sosyal medya hesaplarının olması ve o hesaplar üzerinden kaliteli içerikleri aktif olarak paylaşması, hedef kitle ile daimi kontak halinde kalması, kurumsal şirketin istediği vizyona daha kolay gelmesini sağlar.

Sosyal medya hesaplarının takipçi sayıları, beğeni sayıları, yorum ve paylaşım sayıları detaylı ve düzenli raporlanmalı ki geri dönüşlere göre şirket sosyal medya üzerinden, tüketicilerin beklentilerini, yaşadıkları sorunları daha hızlı görebilsin ve daha hızlı çözüme ulaştırsın. İçeriğin konseptler üzerinden çeşitlenmesi, yarışma, etkinlik, indirim, kampanyalar gibi çeşitli aktiviteler düzenleyerek tüm sosyal medya hesapların da aktif ve dinamik bir marka olması için gerekli bilgilendirmeler yapılır.

Kriz İletişimi / Risk Yönetimi | Dc Kozmos

İletişim alanında, “kriz ve risk” iki farklı grup halinde incelenen ve disiplinli bir plan isteyen, iyi bir eğitim alındığında kritik anların rahatça atlatılmasını sağlayan, iletişimin kuvvetli, pratik aktif güçlü ve dinamik bir kanalıdır.

Risk, ileri görüşlülüğe ve farkındalığa sahip olunursa eğer, oluşmasına zemin hazırlanmaz. Olağan haller üstünde bi durumda oluşucak olsa bile, beklenen bir durum olduğu için krize dönmeden durum atlatılır. Risk kontrol altına alınamazsa, krize döner. Bu noktada en önemli olan şey doğru stratejileri uygulamaktır.

Şirketin, kırılma noktaları ve en sağlam yapısı dahi hızla değişen koşullarda tehditlere uğrayabilir. İletişim planı burada devreye girmektedir. “Dibe batmadan zirveye ulaşamazsın” düşüncesiyle kriz yeni bir şans olabilir, iletişim ne kadar güçlüyse o kadar hızlı yeniden doğuş yaşanır.

Kurumsal İletişim | Dc Kozmos

Eğitim Kurumumuzun kimliği ve misyonunda bulunan amacı “kaliteli iş hedefleri” doğrultusunda sektörün tüm kolları arasında varmak istediği vizyon için yürütülen projelerdir. İtina ile hazırlanan sistemin hedefi, iletişim sayesinde güvenilirlik ve arz / talep ilişkisi oluşturup süreklilik sağlamaktır. Doğru ve kaliteli iletişim, şirketin bulunduğu pazarda, kendi iç sahasında en iyi takım çalışmasını oluştururken, dış sahada da aktifliğini etkileyici kılar.

Kurumsal iletişim; şirketin yapısı göz önünde bulundurularak planlanır. Oluşturulan plan uygulanmadan önce ve uygulama sırasında daimi değerlendirmeler ve ölçmeler gerçekleştirilir. DC KOZMOS; Şirketin iletişim stratejilerini oluşturur, planlar ve yönetir.

Konu ve Gündem Yönetimi | Dc Kozmos

Şirket içerisinde Halkla ilişkiler ve İnsan Kaynakları departmanında iletişimle ilgilenen uzmanlarınız, şirket sahibi, CEO,CFO, yöneticileriniz kadar şirketin işleyişini, tarihi ve gelişimi bilmelidir. Bu bilgi eksikliği dış ve iç sahada sizleri büyük tehditlere sürükleyebilir.

İletişim uzmanlarınız, gündeminiz ve konunuz hakkında detaylı bilgiyi kaliteli iletişim ile çalışanlarla buluşturduğunda, şirket içerisinde ilerleyen işler asla amatörce ilerlemez.

Etkinlik Yönetimi | Dc Kozmos

Şirketin, markalarıyla tüketicilerini buluşturmasının aktif yoludur. Düzenlenen etkinlikte, beklentilerle gelen hedef kitleyi daimi müşteriye çevirmek, ürününüzle beraber ikna kabiliyetinizin de kalitesiyle doğru orantılıdır.

Etkinlik Yönetimi, şirketin ulaşmak istediği hedef kitle, ürün içeriği, verilmek istenen mesaj, organizasyon firması, etkinlik öncesi ve sonrası plan yapılması,durum değerlendirmesi DC KOZMOS tarafından yönetilmesini kapsar.

Kurumsal Sosyal Sorumluk | Dc Kozmos

Algı yönetiminde, aktif rol oynayan bir araçtır. Sosyal sorumluluk, kurumsal şirketin hedef kitlesine kendini inandırmasını ve böylece sağlam bir tüketici kitlesi oluşturmasını sağlar.

Ayrıca şirketin farklı bir alanda soruna çözüm bulma, engel yaşanan durumları sosyal sorumlulukla ortadan kaldırma durumları, toplumsal farkındalığa sahip şirket olmasından öte piyasada hızlı kök salmasını sağlar.

 

 

Tasarım: Web Tasarım