fbpx

Nazik ALANBAY

Piyano, Şan Eğitmeni

1975 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Obua bölümü eğitimini 2 yıl Şakir YOLAÇ, 8 yıl İrfani ÖZDEMİR’in öğrencisi olarak 1985 yılında Lisans mezunu olarak tamamladı.

13 yaşında Muzaffer ARKAN’ın çocuk krosunda başladığı Acapella koro çalışmaları Ankara Gençlik Korosu ve Alman Kültür Korosu ile 12 yıl kesintisiz devam etti.

1985 yılında SAVAŞERİ KOLAT ile başladığı şan eğitimi sonucunda 1986 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak göreve başladı…

Şan derslerine Mustafa YURDAKUL ve Roman VERLİNSKY ve Lidia PRONİNA ile devam etti. 1986 – 1989 yılları arasında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarında açılan “Part-Time” eğitimde Armoni bölümünü bitirdi. Bu eğitim sırasında İstemihan TAVİLOĞLU ile armoni, Selçuk GÜNDEMİR ile piyano Nevit KODALLI ile kontrpuan çalıştı. Koro ve soloda görevler aldı. Gerek acapella korolar gerekse resmi olarak çalıştığı kurumla defalarca yurtdışı turnelere/yarışmalara katıldı.

Gençlik koroları ile katıldığı yarışmalardan dünya birincilikleri dahil sayısız ödüllerle döndü.

2000 yılında başladığı dernek/vakıf çalışmalarında Ankara Çoksesli Müzik Derneği, Devlet Konservatuvarı Mezunları Derneği, Ankara Devlet Konservatuvarlılar Derneği ve TOBAV ( Tiyatro Opera Bale Sanatçıları Vakfı ) yönetim kurulu üyelikleri yaptı…

Ankara da TOBAV adına 7 yıl kesintisiz binlerce kişinin dahil olduğu Cumhuriyet Koroları organizasyonunda faal olarak görev aldı.

2011 yılında Gazi Üniversitesi Liderlik Okulu’ndan Proje Yönetimi/Kriz Yönetimi ve Liderlik ve Takım Çalışması sertifikaları aldı.

2011 – 2012 yılları arasında Ankara’da yapılmış olan 5-14 yaş arası 50 kişilik çocuk ve gençlerden oluşan Şirinler Müzikalin de müzik sorumlusu olarak görev aldı.

2015 yılında Yeditepe Üniversitesi ve Uluslararası Koçluk Derneği tarafından verilen eğitimlerle; Profesyonel Koçluk Sertifikası (Professional Certified Coach), Yaşam Koçluğu Sertifikası (Life Coach Certification) Duygusal Özgürleştirme Teknikleri (EFT) Duyu- Dil Programlama (Certified  Nlp Practitioner / Certified Nlp Master Practitioner) sertifikalarını almıştır.

2015 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

Uzun yıllar televizyon kanalları ve konserlerde pop şarkılar yorumlamış ve 2019 yılında Hadi Asitanelioğlu tangolar albümünde yer almıştır…

Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım