fbpx
Yazarlık Akademisi’ ndeki Eğitim Yolculuğumuz Üzerine

Yazarlık Akademisi’ ndeki Eğitim Yolculuğumuz Üzerine

DC KOZMOS Yazarlık Akademisi’ ne hoş geldiniz …

 

Size eğitim programımızla ilgili bazı bilgiler vermek istiyoruz.

 

Günlük yaşamımızın oldukça önemli bir kısmı televizyon, sinema ya da internet ortamı için yazılmış /çekilmiş filmleri izlemekle geçiyor. Ve kısaca “Sinema Sektörü” dediğimiz, dünya için olduğu kadar ülkemiz için de oldukça büyük bir ekonomik getiri alanı olan bu sektör, ekonomik olduğu kadar, kitleleri etkilemek, değiştirmek, dönüştürmek, dünyaya yeni bir şekil vermekte de en önemli ve etkili enstrümandır. Bu yapının ilk ve en önemli basamağı da şüphesiz Senaryo’dur

 

Senaryo Yazarlığı ’nın doğruları, sayısız değişkeni ile, sektöre profesyonel yazar olarak senaryo yetiştiren bir “yazan” için dahi, tam manasıyla çözülmüş, adı konmuş bir şey değildir. Belki de bu çözülememişliğinin büyüsü ile, yazan kadar, çeken, seyreden için de her zaman ilginç ve heyecan verici bir alan olarak kalmış ve belli ki öyle de kalmaya devam edecektir.

 

Peki…Bir ‘meraklı / ilgili seyreden’ olarak, bu büyülü dünyaya girmenin ilk adımı olan senayonun ne olduğunu, nasıl yazıldığını ve seyrettiğiniz filmi /diziyi iyi ya da kötü diye değerlendirirken ne düşündüğünüzü bir filmi başarılı ya da başarısız kılan şeyin ne olduğunu bilmek hatta daha da ileri gidip siz de bir senaryo yazmak ister misiniz?

 

Keyifli ve güler yüzlü bir yolculuk geçirmenizi dileriz…

Diğer Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım