fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Bilgi İçin Katılım Formu


Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletileriniz

İlgilendiğiniz Eğitim

E Postanız (gerekli)

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

Temel Oyunculuk Eğitimi

Oyunculuk Sanatı - Dc Kozmos Sanat Akademisi

Temel Oyunculuk Eğitimi; sinema sektörünün gelişmesi ve özel  kanallarının sayısının artması ile ilgi gören ve film ve diziler arka arkaya birçok kişiyi star koltuğuna oturttu. Eskinin ünlü isimlerinin arasına yenilerinin eklendiği günümüzde açıkçası herkes oyuncu olma hevesiyle özellikle kast ajanslarına başvurmakta. Ancak her ne kadar doğuştan bir yeteneğinizin olduğunu düşünseniz de öncelikle oyunculuk için bu işin eğitimini almanın şart olduğunu unutmayın. Oyunculuk ne kadar zor ve meşakkatli ise oyunculuk eğitimi yani temel oyunculuk eğitiminin ciddi bir iş olduğunu ve sorumluluk istediğini söylemekte fayda var.

Her meslekte olduğu gibi eğer oyuncu olmak istiyorsanız bu işin temelinde de eğitimin yattığını unutmamak gerek. Öncelikle hem bu işi yapmak isteyenler hem de temel oyunculuk eğitimi verecek kurumlar işin ciddiyetini asla göz ardı etmeliler. DC KOZMOS olarak biz de temel oyunculuk eğitimi konusunda işin ciddiyetini ve sorumluluğunu göz önünde bulundurarak yola çıkmış bulunuyoruz.

DC KOZMOS’da Sizi Nasıl Bir Eğitim Yolculuğu Bekliyor?

Öncelikle oyunculuğun hassas ve duygusal bir meslek olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü yaptığınız iş sürecinde yaşanan başarısızlıklar ya da oyunculuğu etkileyecek olumsuz gelişmeler kişi de/oyuncuda/oyuncu adayında büyük sorunlara yol açabilir. Bu duygusal sorunların üstesinden gelmek bazen zor olabilir. Temel oyunculuk eğitimi konusunda DC KOZMOS eğitim alacak kişilere bu anlamda her zaman açık ve dürüst olmayı kendisine bir ile olarak edinmiştir. Temel oyunculuk eğitimine kayıt olurken profesyonel eğitmenlerimiz daha ilk aşamada eğitim almak isteyen kişilerle birebir görüşerek daha sonraları karşılaşacakları zorluklara karşı onları bilgilendirmektedir.

Temel oyunculuk eğitimi, DC KOZMOS’un birçok eğitim kurumuna göre bir artısı olarak kendi sahnesinde  oynanacak bir oyunla son bulacaktır. Böylece temel oyunculuk eğitimine katılanlar gelişimlerine göre, yine DC KOZMOS bünyesinde gerçekleştirilecek sinema, tiyatro, TV-radyo yapımlarında yapılacak seçmelerle rol alabilecektir. Bu arada eğitim alan kişilerin başka yapım şirketleriyle bağlantı kurmaları da sağlanacaktır.

Temel Oyunculuk Eğitimi İçeriği:

Diksiyon (Doğru, Etkili ve Güzel Konuşma),

Şan (Ses Eğitimi – Drama Şarkı),

Rol-Sahne, Drama-Hareket,

Drama Stage Combat,

Drama-Dans,

Eskrim-Kılıç,

Tiyatro Teorisi
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı