fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Bilgi İçin Katılım Formu


Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletileriniz

İlgilendiğiniz Eğitim

E Postanız (gerekli)

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

Diksiyon + Sunuculuk & Spikerlik Eğitimi


Katılımcıların, yayıncılığın ilkelerini kavramaları, uygulamalarla deneyim kazanmaları hedeflenmiştir.

Radyo – Televizyon iş kolunun büyümesi, gittikçe çoğalan “TV kanalları” ve yayıncılığın yurt genelinde yaygın hale gelmesi, nitelikli eleman talebini arttırmıştır. Program, katılımcıların dilimizi düzgün ve hatasız kullanmasını, izleyici ile etkili iletişim kurma becerileri kazanmasını ve yayın stresiyle baş etme yollarını öğrenmelerini amaçlar.

Nasıl Bir Eğitim Yolculuğu?

Yayıncılık, kamusal sorumluluk bilinci gerektiren bir meslek alanıdır. Her meslek gibi, kendine özgü disiplinler içerir. Spiker ve sunucular, yayıncının, izleyici önünde ‘’temsili’’ kimliğidir. İzleyiciye “doğru’’ ve ‘’olumlu’’ bir örnek teşkil etmeleri beklenir. Bu nedenle katılımcıların, yayıncılık ve haber sunumunun tüm mecralarını tanımaları ve etkili uygulamalarla deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Spikerlik ve sunuculuk programımız, alanının tanınmış ve uzman kimlikleriyle yüz yüze eğitim fırsatı sunar. Laboratuvar uygulamaları ve kamera deneyimi, derinlemesine eğitimin en önemli yönünü oluşturur.

Sunuculuk – spikerlik eğitmenlerimiz, katılımcıların var olan yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için, sistematik uygulamalarla katılımcı ile interaktif çalışmalar yapar. Spikerlik ve sunuculuk iki ayrı meslektir. Bu nedenle kurs esnasında farklı araştırmalar ve yöntemler uygulanır. Kurs esnasında bir spiker ya da sunucuda olması gereken özelliklerin geliştirilmesi amacı ile hazırlanmış, kişiye özel eğitim programları uygulanır.

 

Diksiyon + Sunuculuk & Spikerlik Eğitimi İçeriği

Temel Diksiyon Eğitimi Spikerliğin ve Sunuculuğun Tanımı Bir Spiker ve Sunucuda Olması Gereken Özelliklerin Oluşturulması ve Geliştirilmesi Spikerlik ve Sunuculuk Becerilerinin Kazandırılması Doğru ve Etkili Konuşmanın Temel Unsurları Nefesin Doğru Kullanımı Sesin Niteliğini Geliştirme Üslup Oluşturma Canlı Yayın ve Naklen Yayın Spikerliği Teknikleri Program, Haber, Spor, Reklam ve Belgesel Spikerliği Teknikleri Metin Değerlendirme Alıştırmaları Konser ve Organizasyon Sunuculuğu Topluluk Karşısında Konuşma Röportaj Teknikleri Sözsüz İletişim (Aktif Dinleme) Özgüven Oluşturma Heyecan Kontrolü Beden Dili İmaj Oluşturma  

Diksiyon + Sunuculuk & Spikerlik Eğitimi Katılımcı Sayısı: 12-15 Kişi İle Sınırlıdır.

Program Takvimi

Eğitim Başlangıç Tarihi

Eğitim Günleri

Eğitim Saatleri

Eğitim Saati Haftalık / Toplam

Eğitim Süresi Hafta / Ay

17 MAYIS 2019
Çarşamba - Cuma
19.00 – 22.00
 6 Saat / 96 Saat
16 Hafta / 4 Ay
12 MAYIS 2019
Cumartesi - Pazar
18.30 – 21.30
 6 Saat / 96 Saat
16 Hafta / 4 Ay

Yayıncılık, kamusal sorumluluk bilinci gerektiren bir meslek alanıdır. Her meslek gibi, kendine özgü disiplinler içerir.
EĞİTİMLER

ATÖLYELERİMİZ

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı