fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Bilgi İçin Katılım Formu


Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletileriniz

İlgilendiğiniz Eğitim

E Postanız (gerekli)

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

Seslendirme Kursu

SESLENDİRME DUBLAJ

Seslendirme Kursu

Özellikle son yıllarda büyük ilgi gören seslendirme mesleği ya da daha profesyonel anlamda seslendirme sanatçılığı ne yazık ki oldukça zor bir iştir. Aslında birçok kimse seslendirme yapabileceğini düşünse de bu imkansızdır. Özellikle şunu söylemek de fayda var ne kadar eğitim alırsanız alın bu mesleği yapamayabilirseniz. Ancak bu mesleği yapmak isteyenlerin tabii ki ilk yapmaları gereken bu işin eğitimini almaları. Bunun için özellikle kendinize güveniyorsanız ya da bu işi yapıp, yapamayacağınızı görmek istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken bir seslendirme kursu ile iletişime geçmek.

Son 30 yıldır özel televizyon kanallarının inanılmaz bir hız ile açılmaya başlaması ile seslendirme konusunda neredeyse meslekler arasında zirveyi birçok meslek ile paylaşır hale geldi. Özel televizyon kanallarında birçok yabancı programın, film ve dizinin yayınlanması ile seslendirme konusunda da önemli bir talep olmaya başladı. Hatta şöyle düşünecek olursak haber bültenlerinde yer alan haberlerde bile o haberleri seslendirecek kişiler bile yetmemeya başladı diyebiliriz. Tabii sadece seslendirme yabancı yayınlar için değil Türkçe yayınlar için de önem taşımakta. Her oyuncunun seslendirme yapamadığını düşünecek olursak… Ayrıca aslında her tiyatro sanatçısının da seslendirme konusunda iyi olması gerekir. İşte bu durumlarda yine seslendirme kursu devremeye girmekte. Bugün oyunculuk yapmadığı halde sırf kişisel merakı ya da hobi olarak seslendirm kursu için başvuru yapanların da bir hayli fazla olduğunu söylemek mümkün.

Seslendirme kursu için diğer bütün kurslarda olduğu gibi yine çok iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Öncelikle seslendirme eğitimi verecek kurum araştırılmalı sonrasında ise kursta eğitim verecek eğitmenler kim, öğrenilmeli. Mesleki kariyerleri araştırılmalı. Sonrasında ise alınacak dersler kontrol edilmeli ve bu dersler işin ehli okulların verdiği eğitimler ile karşılaştırılmalı.

DC KOZMOS bu anlamda konusunda uzman ve profesyonel eğitmenler ile eğitim verirken seslendirme kursu konusunda öne çıkan kurumlardan biridir.
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı