fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Bilgi İçin Katılım Formu


Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletileriniz

İlgilendiğiniz Eğitim

E Postanız (gerekli)

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

Sahne Sanatları Akademisi 

 

Sahne Sanatları Akademisi’ndeki Eğitim Yolculuğumuz Üzerine

DC KOZMOS Sahne Sanatları Akademisi’ne hoş geldiniz…

Oyunculuk alanını meslek olarak seçmek isteyenlere yeni bir eğitim alanı: DC Kozmos Sanat Akademileri

Gerek tiyatroda, gerekse sinemada esas olan oyunculuktur. Her iki alanda da gerek yapım, gerekse yönetmen öncelikli olarak rol dağılımını (cast) ön planda tutar, role uygun, hazır oyuncularla yola çıkmak ister. Yönetmen oyuncuya, oyunculuğu öğretmez; verdiği rolün en doğru biçimde yorumlanmasını ister. Bir senfoni orkestrası düşünelim; orkestra şefi çaldıracağı esere en iyi müzisyenleri yerleştirir. Bu, oyunculuk mesleği için de aynen geçerlidir. Zira oyun veya film de bir senfoni gibidir. Uyum içinde olmalıdır. Bir oyuncuda bütüne uymayı, bütünün içinde kişisel olarak var olmayı bilmek, hissetmek durumundadır.

Her meslekte olduğu gibi oyunculuk mesleğinin de temelinde eğitim yatar. Eğitim ciddi bir iştir ve sorumluluk ister. Bizler de bu durumu göz önünde bulundurarak yola çıkıyoruz. Eğitimin temelinde de doğru programlama, süreyi iyi değerlendirme ve konusunda ihtisaslaşmış eğitmenlerle çalışma yatar.

Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi‘ nde en etkili yol, kendini kamera karşında sınayabilmektir. Bu nedenle kamera önü oyunculuk eğitim programı, katılımcıların temel oyunculuk becerileri kazandıktan sonra geniş bir kamera deneyimi yaşamasını hedeflemektedir.

Bir film üretmek, bir sürü yaratıcı çalışmayı, uzun hazırlık süreçlerini, pek çok uzmanın yoğun emeğini ve çeşitli finansman organizasyonlarını gerektirir. Film setinde çalışanlar oradan oraya koşuşturur, oyuncuların başarılı olmaları ve mükemmel görünmeleri için hazırlık yaparlar. Ancak, yönetmen “kamera” ve “oyun” komutlarını verdiğinde oyuncudan beklenen sonuç, “inandırıcı” ve “etkileyici” bir performans göstermesidir.
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı