fbpx
Online Canlı Ses ve Beden Dilinin Özgürlüğü, Rahatlığı
Eğitim Süresi: Kişiye Özel Belirlenecektir.

Online Canlı Ses ve Beden Dilinin Özgürlüğü, Rahatlığı

DC KOZMOS Sanat Akademisi Sunar

“Türkçeyi Türkçe konuşma Eğitim Merkezi”

DC Online Türkiye’nin her yerinde.

 

DC Online Canlı Kişiye Özel Bire Bir

Ses ve Beden Dilinin Özgürlüğü, Rahatlığı

Sanat Yönetmenliğini Mehmet Şahin’in yaptığı 30 yılı aşkın diksiyon ve oyunculuk eğitimi deneyimi ile; alanında saygın, deneyimli, başarılı, aktif ve akademisyen oyuncular, yazarlar, yönetmenler, yapımcı ve sektörün uzmanlarından oluşan birbirinden değerli eğitmen/danışman kadrosu ile; markalaşmış eğitimlerimizi modern çağın gereksinimlerine göre güncellenmiş yeni programlarımızı “online ve canlı” olarak sizlere sunuyoruz.

Yaratıcı teknoloji ile oluşturduğumuz dijital eğitim stüdyomuzda diksiyon – hitabette parmak izinizi birlikte oluşturalım.

 

Hazır mısınız?


Programın Amacı:

Kurum ve kuruluşlardaki yönetici ve çalışanların iletişim niteliği iş sonuçları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Doğru ve etkili konuşma, sağlıklı iletişim ve iş birliklerinin en önemli unsurudur. Program, iş dünyasında istenilen sonuçlara gidilebilmesi için etkili iletişim, konuşma ve hedefe yönelik sağlıklı iletişime odaklanmaktadır.

Program, kişiye nefesi ve sesi doğru kullanarak konuşma üslubu kazandırmayı, bire bir konuşmalarda, topluluk içinde ve topluluk karşısında, kürsüde, mikrofonda, kamera karşısında heyecanını yönetmeyi; düşünce ve hissettiklerini özgüvenli, özgür şekilde ve rahat beden diliyle doğru etkili konuşma yapma becerisini kazandırmayı hedefler.

Konuşmada etkili ve inandırıcı olmak sesi ve beden dilini doğal kullanmayı gerektirir. Oyunculuk ve yaratıcı drama teknikleri ile oyun oynama tadı ve keyfi içinde kişinin kendi yaratıcılığını açığa çıkarması, konuşması ve beden diline yönelik farkındalık geliştirmesi temel araç olarak kullanılır.

Hayal gücüne dayanan ve gerçek yaşamdan gerçek oyunlarla doğaçlama yaparken, beş duyu organını doğru kullanarak kendini özgüvenli, rahat ve özgür bir şekilde yaratıcılığını deneyimleyerek, birebir konuşma topluluk karşısında topluluk içinde mikrofonda, kürsüde, kamera karşısında duygularını düşüncelerini heyecanlanmadan etkili konuşmayı sağlamak amaçlanır.

 

Yöntem: 

Eğitim yolculuğu nasıl gerçekleşecek?

  • Program kişiye özel tasarlanır.
  • Eğitmenimizle derse başlamadan önce bir değerlendirme görüşmesi gerçekleştirilecek ve bu değerlendirme sonrasında kişiye özel bir planlama yapılarak katılımcının amacı, beklentisi ve gelişim gereksinimleri doğrultusunda bir program ve içerik hazırlanır.
  • Program tamamlandıktan sonra katılımcıların gelişimlerini izlemek ve uygulamada karşılaştıkları durumları değerlendirmek üzere iki takip seansı yapma olanağı sağlanır.

Online Eğitim Platformumuz:

  • Program ve çalışmalar Zoom üzerinden DC Online Stüdyoları’ndan canlı olarak gerçekleştirilecektir.
  • Dijital eğitim stüdyolarımız ile hem programın ders performansı hem de katılımcıların konuşmalarını teknolojinin sunduğu olanaklarla farklı bir gerçeklik ve çeşitli dijital deneyimlerle destekleyerek bir üst seviyeye çıkarmayı hedefledik.
  • Katılımcılar ders içeriklerine göre seçilen zengin görsel dokümanlarla, anlatılan konuları eş zamanlı olarak izleyip değerlendirme ve bilgilenme olanağı yakalayacaklar.
  • Teknolojinin katılımcılarımıza bir diğer katkısı ise stüdyolarımızda yapılacak çekimlerle, tarihe etki eden konuşmaları yapan konuşmacının yerine geçerek büyük topluluklara hitap edebilecekler. Böylece konuşma performanslarını geliştirebilecekleri gibi eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilerek, çalışma önerileriyle yönlendirileceklerdir.
  • Katılımcılarımız derste farklı çekim planları ve kendi çektikleri özel çalışma performanslarını stüdyomuzdaki sinema perdesinde sunarak deneyimleyebilecekler.
  • Katılımcılar eğitimlerde çalışılan, birebir, topluluk içinde ve topluluk karşısında, hazırlıklı/hazırlıksız konuşmalarını, kurumumuzun sahne ve stüdyolarında provalarını yaparak konuşma performanslarını sunabilecekler.

NOT: Program Takvimi Kişiye özel oluşturulacaktır.

BİLGİ VE GÖRÜŞME RANDEVUSU İÇİN FORMU DOLDURUN SİZİ HEMEN ARAYALIM

 Detaylar

Eğitim Süresi: Kişiye Özel Belirlenecektir.

Online Canlı Güncel Eğitimlerimiz

Güncel Eğitim ve Atölyelerimiz

Online Canlı Uluslararası Eğitimler

Tüm Egitimlerimizi Gör

Tasarım: Web Tasarım