fbpx
Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

 

Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, günümüzde oldukça popüler olan meslekler arasında yer alan oyunculuk, aslında düşünce bazında kolay görünürken iş teoriden pratiğe geçince o kadar kolay olmadığı anlaşılmakta. Öncelik bu işin yeteneğin yanı sıra emek istediğini unutmamak gerek. Oyunculuk için en temel eğitimlerin başında gelen kamera önü oyunculuk eğitiminin de işin uzmanlarından alınmasının gerektiği ise en önemli ayrıntıdır. Kamera önü oyunculuk eğitiminin aslında bir nevi yeteneği sınamak olduğu da söylenebilir. Kişinin kendini kamera karşısında sınaması için kamera önü oyunculuk eğitim programı ile katılımcıların temel oyunculuk becerilerini  kazandıktan sonra kamera deneyimi yaşamasını hedeflemektedir.

Bir film ya da dizi seti inanılmaz derece de hummalı ve tefferruatlı çalışmaların sonucunda ortaya çıkar. Yani motor diyene kadar günler ve gecelerce uğraşılmış hem finans hem de insan gücü açısından yoğun bir emek sarf edilmiştir. Tüm bu yoğunluk oyuncuların çekimler sırasında başarılı olmaları, inandırıcılıklarını ekrana yansıtabilmeleri içindir. İşte bu son nokta aslında her iyi ve kötü işin başlangıç noktası, şah damarıdır. Bunun için oyuncular inandırıcı ve etkileyici performans göstermek zorundadırlar. Bunun içindir ki bir oyuncu ilk defa kamera karşısına geçmeden önce kamera önü oyunculuk eğitimi almalı ve yeteneğini bu eğitimle birleştirmeli ve pekiştirmelidir. Bunun için kamera önü oyunculuk eğitim, vazgeçilmez ve gereklilik gerektiren eğitimler arasındadır.

Kamera önü oyunculuk eğitimi evrensel oyunculuk yöntemlerini tanımakla başlar, sonrasında alınan bilgiler kamera karşısında test edilir. Yani sınanır. Eğitime katılanlar her gelişim süreçlerini takip ederken, profesyonel çalışma ortamı ile de karşı karşıya getirilir. Bu arada kamera önü oyunculuk eğitimi sahnede oynamak ile kamera karşında oynamak arasındaki farkları da ortaya koyar.

DC KOZMOS eğitmen kadrosu ise işte tam da tüm niteliklere göre özenle seçilmiştir. Aktif oyuncular, yazarlar, yönetmenler ile yapımcı ve sektörün konusunda uzman isimlerinden oluşan kadrosu ile eğitim alanların ne istediğinin ve nasıl yapabileceğinin bilgisine ve deneyimine sahip olabilmesi amaçlanmaktadır.

Kamera Önü Oyunculuk Eğitim İçeriği

Temel Oyunculuk,

Metot Oyunculuk,

Ses Nefes Artikülasyon,

Diksiyon,

Doğaçlama,

Hareket,

Sahne,

Beden Kullanımı,

Duygu Çalışmaları,

Mekan Algısı,

Aksiyon,

Karakter Çözümleme,

Kamera Önünde Sahne Çalışmaları,

Seyredilme Bilinci ile Baş Etme,

Sinema Teorisi,

Yönetmen Oyuncu İlişkisi,

Oyuncu Seçmelerine Hazırlık…

Diğer Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım