facebook
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Hayati ÇİTAKLAR | Yazar, Yönetmen, Oyuncu


Hayati ÇİTAKLAR | Yazar, Yönetmen, Oyuncu

2008 yılında tam bursla eğitime başladığı Koç Üniversitesi’nden Felsefe ve İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat programlarından 2012 yılının Ocak ayında onur derecesiyle birincilikle ve ‘Sanatta Üstün Başarı Ödülü’ ile mezun oldu. Lisans düzeyinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne özel öğrenci statüsünde devam etti. Avrupa Birliği onur bursuyla devam ettiği Warwick Üniversitesi Tiyatro ve Performans Çalışmaları, Amsterdam Üniversitesi Tiyatro, Helsinki Üniversitesi Dramatik Sanatlar ve Belgrad Sanat Üniversitesi Küratörlük Yüksek Lisans Programlarından 2014 yılında mezun oldu. Aynı yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde doktora çalışmalarına başladı.

Çeşitli kuruluşlarda ve projelerde yazar, yönetmen, aktör, dramaturg, editör, çevirmen, kostüm tasarımcısı ve ressam olarak yer aldı. Şiir, öykü ve performans sanatı dallarında ödüller kazandı. Oyunları yurt içi ve yurt dışındaki tiyatroların repertuarlarına alındı. Alyoşa isimli kitabı 2011 yılında İmge Kitabevi Yayınları’ndan yayımlandı.

2013 yılında Humanity in Action bursuyla ödüllendirildi. Sanatçı konaklama programlarından davetler aldı, buralarda resim, video ve fotoğraf sergileri açtı. 2014 ve 2015 yıllarında Hollanda Kraliyet Ailesi’nin ve Erasmianium Vakfı’nın onur konuğu olarak Amsterdam’da aktörlük sanatı üzerine konferanslar verdi ve atölye çalışmaları düzenledi. 2016 yılında Avrupa Birliği Erasmus Mundus kurultayı tarafından ödüllendirildi ve çalışmaları İsviçre’de Lugano Üniversitesi’nde gösterildi.

2013 yılından itibaren Türkiye, Avrupa, Afrika ve Hindistan’da oyunculuk sanatı ve tiyatro kuramı dersleri vermekte; tiyatro, edebiyat, görsel sanatlar ve sinema alanlarındaki çalışmalarına yazar, yönetmen, aktör ve tasarımcı olarak devam etmektedir.
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı
WhatsApp chat