fbpx
Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık Eğitimleri

 8 - 10 Kişi

Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık Eğitimleri

Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Müzik Bölümlerine Hazırlık Eğitimi Açıklama

DC KOZMOS Müzik Akademimiz, her yıl yapılan konservatuvar giriş sınavlarının yanı sıra Müzik Eğitim Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Liseleri giriş sınavlarına hazırlamak amacıyla eğitim programları açmaktadır. Konservatuvar Orta Okul giriş sınavlarını eğitimlerini de kapsayacak olan programımız doğrultusunda adayların eğitimleri, Konservatuvar alanında uzmanlaşmış akademik eğitmenleri ile yapılacak olup, kulak – melodi- ritim ve şan / ses eğitimi çalışmaları ile sağlanacaktır.

Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Müzik Bölümlerine Hazırlık Eğitimi İçerik

1) Kulak Çalışmaları:

Tek ses, çift ses, üç ses çalışmaları; Adayların 1. ve 2. basamak sınavlarında karşılaşacakları duyum üzerine kurulu çalışmalar olup ayrıca ses dizileri ve aralıkları çalıştırılarak adayın duyum konusunda hazırlanması amaç edinilmektedir.

2) Melodi Çalışmaları:

Sınavlarda çeşitli uzunluklarda olan ve sınavın yüksek puan barajını kapsayan melodi seslendirme aşaması için adaylar basit- orta ve zorluk derecesi ilerleyen bir çalışma programı ile sınava hazırlanacaklardır.

3) Ritim Çalışmaları:

Sınavlarda adaylardan ritim duygusunun hakimiyeti ve seviyesinin tespiti amaç edinilmektedir. Bu doğrultuda; melodi çalışmaları yaptığımız çalışmaların benzerleri ile adaylar ritim becerisine hazır hale getirilecektir.

Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Müzik Bölümlerine Hazırlık Eğitimi Program

Konservatuvar – Güzel Sanatlar

9-16 Yaş Ortaokul – Lise Hazırlık Eğitimleri

9-13 Yaş Ortaokul – 14-16 Yaş Lise

18+ Lisans Düzeyi Eğitimleri

Kulak – Melodi ve Ritim çalışmaları haftada saat 4 saat (2+2) olup, aylık toplam 16 saat ile tamamlanacaktır. Bu çalışmalar öğrencinin isteğine göre grup veya bireysel (özel ders) olarak yapılacaktır. Grup dersleri sınıf mevcudu 8-10 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimlerimiz sınıf eğitimi olarak yürütülecektir.

 Detaylar

Katılımcı Sayısı: 8 - 10 Kişi

Tasarım: Web Tasarım