fbpx

Erman ERTAN

Kanun Öğretim Görevlisi

1988 Yılında Balıkesir’de doğmuştur. İlk müzik eğitimine, 2000 yılında Balıkesir Musiki Derneği’nde Sıtkı Sahil ve Nilgün Bulca’dan Türk Müziği nazariyatı dersleri alarak başlamıştır. Aynı yıl Buğra Sahil ile kanun derslerine başlamıştır.

2007 yılına kadar Balıkesir Musiki Derneği bünyesinde birçok konsere eşlik etmesi ile birlikte, 2003 yılında İzmir T.R.T kurumunda ve 2004 yılında C.R.R konserlerinde, Avni Anıl, Alaaddin Yavaşça, Selahattin İçli, Erol Sayan, Göksel Baktagir gibi hocalarla birlikte istişare ve icralarda bulunmuştur.

2007 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak burada, Kanun derslerini Adnan Günaydın ile birlikte tamamlamıştır. Cengiz Ünal, Ali Eral, Fülsun Komutan, Feridun Öney, Nail Yavuzoğlu v.b. hocalar ile eğitimini  tamamlarken aynı zamanda, üniversite eğitimine başladığı günden itibaren, başında Nevzat Atlığ ile birlikte katıldığı dersler olmak üzere Türk müziği nazariyatı ve repertuar derslerine repepitör olarak katılmaya başlaması ile birlikte, T.R.T bünyesinde akitli sanatçı olarak çalışmaya başlamıştır.

2016 yılından itibaren İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde sözleşmeli olarak çalışmaya başladığı repepitörlük görevinin yanı sıra, Antakya Medeniyetler Korosu’nda kanun sanatçısı olarak yer almaktadır. Bu koro ile yurtiçi ve yurtdışı (A.B.D, İsrail, İsveç, Polonya vs.) konserleri arasında en önemlisi A.B.D’de, Birleşmiş Milletlerde yapılan konsere katılmış olmasıdır.

Müzik çalışmalarına aktif olarak devam eden Erman Ertan birçok ulusal tv canlı yayınları, dizi ve sinemalarda bulunması yanı sıra müziklerine de, besteleri, düzenlemeleri ve enstrümanı ile katkıda bulunmuştur. Birçok sanatçı ve orkestra ile hem albüm kayıtlarında hem de yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde eşlik etmeye devam etmektedir.

Eğitimlerimiz

Tasarım: Web Tasarım