fbpx
kayıt

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E Postanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Eğitim

İletileriniz

Bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum.

loading

Eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalıdır.

f40 t40 i40 y40 g40 li40

Alparslan KARADUMAN | Koreograf


Alparslan KARADUMAN | Koreograf

Alparslan Karaduman, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi’ne girdi ve 9 yıl boyunca birçok eserde solist bale sanatçısı olarak görev aldı. 1990’da A.B.D, Iowa Üniversitesinde ‘’Bale” ve “Modern Dans” yüksek lisans derecesi aldı. 1993 yılı itibariyle 19 yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’nda dansçı ve koreograf olarak görev aldı.

İsrail, Fransa , Almanya , ABD , Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri ,İngiltere, Kazakistan , Özbekistan , Romanya gibi yurtdışı turnelerine ve festivallere katıldı. 1998 yılından itibaren halen Devlet Tiyatroları’nın birçok oyununda koreograf olarak oyunların dans ve hareket düzenlerini hazırlamaktadır.

Koreografisini hazırladığı oyunlardan bazıları; “Gazap Üzümleri”, “Vişne Bahçesi”, “Troyalı Kadınlar” , “Ayak Bacak Fabrikası”, “Ölüleri Gömün”, ” Sessizlik” , “Kızılırmak”, “Çöl Fırtınaları” , ” Üç Kızkardeş” , “Cyrano de Bergerac’’ , “Külhanbeyi Müzikali’ , “Macbeth”
EĞİTİMLER

EĞİTMENLERİMİZ / DANIŞMANLARIMIZ

yukarı